
Юридична компанія «ПІК»
Примусове стягнення заборгованості за кредитом

Пошуковий запит: стягнення боргу за рішенням суду Україна, зараз цікавить помітну частину населення країни. Криза в економіці і епідемія коронавіруса призвели до того, що частина позичальників не справляється з виплатами своєчасно. Кредитори не налаштовані чекати і прагнуть зібрати борги примусово. З’ясуємо, як відбувається стягнення заборгованості по кредиту, і як позичальник може захистити свої права.
Встановлений законом спосіб збору боргів
Колекторські методи збору боргів, пов’язані з залякуванням позичальника, балансують на межі законності. За великим рахунком вони ефективні. Розрахунок будується на тому, що частина позичальників злякається і займе десь потрібні кошти. Після колекторського періоду, кредитори переходять до стягнення боргу за законом.
Суть встановленого законодавством способу полягає в тому, що кредитор отримує підстави для відкриття виконавчого провадження. Це може бути не тільки рішення суду про примусове стягнення боргу, але і виконавчий напис нотаріуса на іпотечному договорі. Нотаріальна напис нотаріуса стягнення відбувається за спрощеною процедурою. З цією підставою кредитор звертається у виконавчу службу і далі діє вона.
Стягнення боргів виконавчою службою відбувається в наступному порядку:
- Відкривається виконавче провадження. Одночасно відомості про неспроможнім позичальникам вносяться в Єдиний реєстр боржників України. Отримати новий кредит або здійснити відчуження цінного майна стає неможливо.
- Накладається арешт на рахунки та інше майно боржника. Гроші з рахунків зазвичай відразу списують на користь кредитора. При цьому часто порушують правила і списують гроші цілком із зарплатних та інших рахунків.
- Якщо грошей не вистачило, починають конфісковувати і продавати на торгах майно боржника. Це продовжується до тих пір, поки борг не погашено повністю. Буває, що позичальник позбавляється всього і ще залишається повинен.
Перед боржником стоїть завдання — зберегти майно і погасити борг. Кредитори борги не прощають і розрахуватися з ним, тим або іншим способом, доведеться. Знань і досвіду звичайного українця для вирішення цього завдання недостатньо. Потрібна юридична допомога.
Чим юристи можуть допомогти позичальнику
Коли кредитор виробляє стягнення боргу за кредитом, у юристів є цілий арсенал засобів для перешкоджаеня вилучення майна боржника:
- заперечується сам борг, що робить нанесення виконавчого напису нотаріуса неможливим;
- оскаржуються судові рішення про стягнення боргу;
- вишукуються і оскаржуються порушення законів, допущені при складанні договору, іноді це дозволяє визнати договір юридично нікчемним повністю або частково;
- оскарження арешту з майна;
- застосовуються інші способи, які залежать від конкретної справи.
Ці юридичні дії дозволяють позичальникові виграти від декількох місяців до кількох років, на погашення кредиту. Юристи можуть запропонувати варіанти вирішення цієї проблеми, зокрема, викуп кредиту і погашення його зі знижкою. Зверніться в юридичну компанію ПІК, там вам розкажуть, що робити.