Юридична компанія «ПІК»

ЧИ МОЖУТЬ ЗАБРАТИ КВАРТИРУ ЗА БОРГИ

За що можуть відібрати квартиру для того, щоб виконавець приступив до арешту та реалізації квартири в Україні, загальний борг має перевищувати двадцять мінімальних заробітних плат.

Отже, коли ми відповідаємо на запитання: за яку суму боргу можуть забрати квартиру, можна відповісти, що на 01.09.2023 ця сума складає – 134 000 грн. Важливо відзначити, що арешт на майно (квартиру) може бути накладений і за менший борг, а ось приступити до примусового вилучення квартири (продажу з аукціону) можна лише після перевищення боржником встановленої суми боргу.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Забирають квартиру за борги

Чи можуть забрати квартиру за борги, ми вже розібралися, можуть, але в Україні діє воєнний стан і квартиру у вас не можуть забрати за борги за іпотечним кредитом. У цьому випадку йдеться лише про квартири, придбані в кредит, майно, надане в іпотеку, мають право забирати та реалізовувати, також можуть забрати квартиру за борги за іншими кредитами та боргами.

Багато українців не справляються із взятими на себе кредитними зобов’язаннями та припиняють платежі чи вносять гроші зі значними затримками. Звичайно, кредитори повинні реагувати, спочатку вони попереджають боржника про можливі неприємності, потім такі неприємності можуть наступити. Звичайно ж, вилучення квартири за борги, крайній захід, сам процес реалізації квартири з торгів вимагає чимало часу та зусиль з боку виконавця, який, розуміючи, що забрати квартиру за борги не вийде, сам не захоче робити зайву роботу.

До відома! Можуть за борги забрати квартиру чи ні, багато в чому залежить від суми боргу та участі боржника у процесі реалізації, звичайно, якщо нічого не робити, квартиру можуть забрати та продати у рахунок погашення боргу.

Чи можуть відібрати квартиру за борги

Чи можуть відібрати квартиру за борги по кредиту? Відібрати квартиру за борги загрожують переважно колектора. Хоча кредитування увійшло наше життя вже давно, позичальники не до кінця розуміють свою відповідальність. Багато хто думає, що взявши кредит під заставу квартири або під заставу іншого майна, вони ризикують лише заставним майном. Це не так. За борговими зобов’язаннями, позичальник відповідає всім майном, що належить йому, і чи можуть колектори відібрати квартиру, знову ж таки, залежить від суми боргу.

Чи можуть колектори забрати квартиру, відповідь також позитивна. Сума боргу має бути не менше ніж 134 тисячі гривень. За законом саме такий борг дозволяє виконавцю розпочати реалізацію нерухомого майна боржника, що теж стосується й наступних питань:

  • чи можуть забрати квартиру за несплату кредиту в Україні;
  • чи можуть забрати житло за несплату кредиту;
  • чи можуть забрати будинок за борги по кредиту;
  • чи можуть забрати квартиру за борги по кредиту;
  • чи можуть забрати квартиру за споживчий кредит;
  • чи можуть забрати приватизовану квартиру за борги.

Щоб не повторюватись, відповідь на всі вище поставлені запити – так, кредитор, банк, колектора або МФО можуть звернути стягнення на нерухоме майно боржника.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Зверніть увагу на схему, за якою діють усі кредитори – як банк, так і колектори: з першого дня прострочення виплати кредитор нараховує на заборгованість штрафи та пені. Тільки після цього починається процес примусу позичальника до погашення боргу та у боржника можуть забрати будь-яке майно, у тому числі квартиру в рахунок погашення боргу.

Який має бути борг, щоб забрали квартиру

За яку суму боргу можуть забрати квартиру, ми вже з’ясували, але сам механізм стягнення квартири чи майна може відрізнятись. Якщо відповідати на запитання про те, за який борг можуть забрати квартиру, борг має бути затверджений судом. Лише суд може винести рішення про суму боргу або реалізацію предмета застави чи іпотеки.

За борги можуть забрати квартиру:

  • За рішенням суду за допомогою державних або приватних виконавців.
  • За іпотечним застереженням, коли йдеться про іпотечний кредит. Без суду.
  • За виконавчим написом нотаріуса, який раніше застосовувався до позик та автокредитів, а на сьогоднішній день заборонено остаточно і підлягає скасуванню.

У першому випадку кредитор звертається до суду про стягнення боргу примусово. Після отримання позитивного рішення він звертається до виконавців, і ті заарештують все майно боржника. Квартира, якщо можливо, виставляється на торги. Яке саме майно продавати вирішує не боржник, а виконавець.

Щодо іпотечного застереження, воно дозволяє переоформлювати нерухомість на кредитора, якщо позичальник порушив умови договору. Іпотечне застереження заборонено до використання на час воєнного стану, хоча цей пункт є у кожному іпотечному договорі. У цьому випадку рішення суду не потрібне. Однак кредитор, який скористався таким правом, втрачає можливість задовольняти свої вимоги за рахунок іншого майна боржника. Тому банки використовують це право не завжди.

Якщо у вас виникло питання про те, чи може банк забрати майно без суду і, прочитавши цю статтю, ви зрозуміли, що це можливо, негайно зверніться за допомогою до юристів компанії “ПІК”. Вони проаналізують кредитний договір та допоможуть виробити оптимальну тактику захисту ваших інтересів.

За яку суму боргу можуть забрати квартиру?

Чи можуть колектори забрати майно? Чи можуть забрати квартиру за кредит? Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо, як вирішити вашу проблему з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


Очень рада ,что попала в юридическую компанию ПИК .Хочу поблагодарить юриста Олега за устранение ареста карты.Все очень быстро и профессионально!!!Адвокат всегда был со мной на связи.

Дарина Юрасова Avatar Дарина Юрасова
28.02.2024

Очень доволен данной компанией, в частности руководителю юридического отдела Денису. Выслушав ситуацию и обсудив условия, в короткие сроки решили проблему, на любые вопросы был ответ, отвечали сразу. Пользуюсь услугами второй раз, поэтому могу советовать обращаться. Надежная компания, прекрасные сотрудники, всегда доводят ситуацию до конца и сопровождают качеством на каждом этапе

роман Дым Avatar роман Дым
10.01.2024

Я очень благодарен юридической компании "ПИК", и в частности моему юристу Станимак Денису Дмитриевичу за помощь в решение моего вопроса. Следуя рекомендации Дениса Дмитриевича я нашёл выход из сложившейся ситуации с банком. Мира Вам и процветания!!! РЕКОМЕНДУЮ!!!

Игорь К. Avatar Игорь К.
05.01.2024

Хочу сказать большое спасибо юристу Олегу, очень квалифицированный специалист. Помогает решить мне мои проблемы с МФО. Так как у меня много кредитов, я уже не первый раз обращаюсь к нему и никаких жалоб как говорится нету. Обращайтесь не пожалеете

Виктория Сафьяник Avatar Виктория Сафьяник
01.11.2023

Очень благодарна вашей компании,а особенно Олегу Григорьевичу Секрет!!! Вопрос,который я не могла решить годами Олег решил за неделю!!! Прекрасный специалист! Человек на своем месте!!! Буду рекомендовать всем,кто нуждается в помощи такого компетентного юриста! Спасибо вам большое Олег Григорьевич!

Ирина Конышева Avatar Ирина Конышева
09.10.2023

Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

Надежда Слесаренко Avatar Надежда Слесаренко
04.10.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


    Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
    Оплатити послугу


    грн