Заборона на виїзд за кордон через борги
Зірвана поїздка за кордон через прострочений кредит – неприємний стресовий момент і ще один важіль впливу на неплатників, який створила держава. Щоб не потрапити в подібну ситуацію, перед кожним виїздом в іншу країну боржникові необхідно знати наступне:
- Заборона на виїзд за кордон за борги, пов’язані з іпотекою або будь-яким іншим кредитом, виноситься тільки в судовому порядку.
- Після винесення рішення виконавча служба передає копію постанови до Держприкордонслужби України, після чого прізвище боржника потрапляє в базу невиїзних громадян. Бувають випадки, коли виконавець не відправляє дані. Йому важливіше отримати рішення на руки. Але точно дізнатися, виїзний неплатник чи ні, можна або через виконавчий орган, або через прикордонну службу письмовим запитом.
- Якщо боржник не був присутнім на судових розглядах, не факт, що йому відомо про таку постанову. Виконавча служба листом на адресу прописки повідомляє про постанову, але часто позивач не буває ознайомлений зі змістом документа.
ЧИТАТИ ЩЕ: ЗАБОРОНА ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН
Як і де перевірити, чи є заборона на виїзд за кордон через борг перед банком
Існують 2 варіанти перевірки. Перший, найшвидший – перевірка в реєстрах. Другий – запит до Держприкордонслужби. Щоб не зірвалась поїздка і щоб бути впевненим у вільному перетині кордону, запит потрібно подавати за кілька місяців до запланованого від’їзду. Справа в тому, що і сам запит, і відповідь повинні бути в письмовій формі. Боржник поштою відправляє лист на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби, там запит обробляється, і по Укрпошті надсилається відповідь. Часу в середньому витрачається до 1 місяця, іноді до 45 днів.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЗАБОРОНА НА ВИЇЗД ЗА КОРДОН
Як зняти заборону на виїзд за кордон в Україні при простроченому кредиті
Отже, сама заборона набирає законної сили з того дня, коли починається виконавче провадження винесеного судом рішення. Дія постанови поширюється на терміни, поки боржник не сплатить суму, яку визначив суд, або не узгодить процес реструктуризації кредиту.
Подача апеляції – ще один спосіб, яким може скористатися неплатник. Однак найчастіше судам більш важливі доводи виконавців, а не кредитних боржників. На практиці зняття заборони шляхом судового позову – рідкісні випадки.
Тягар неробочої позики, а разом з ним і заборона на виїзд за кордон боржникам, будуть тяжіти до тих пір, поки кредит не буде погашений.
📲👨✈️ Дізнатися про наявність заборони на виїзд, зняти заборону, вирішити проблему з кредитом або арештом, вам допоможуть юристи компанії “ПІК”. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.
🔥🔥🔥 Рекомендуємо: ТОП 5 СТАТЕЙ
📃 Читати: ВИКОНАВЧИЙ АБО НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС
📃 Читати: БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
📃 Читати: СУД ПО КРЕДИТУ
📃 Читати: КРЕДИТ КУПИЛА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ
📃 Читати: КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ БОРЖНИКІВ МФО
✅ Ознайомитися з цінами на послугами, Ви можете за посиланням.
✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:
- Списанню боргу за кредитом
- Захист від колекторів і фінансових компаній
- Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
- Виконавчим і судовим провадженням
Та інших питань
➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01