img Оскаржити іпотечний договір: міфи і реальність - компанія | "ПІК"

Оскаржити іпотечний договір: міфи і реальність

Кредитні боржники часто чують про можливість оскаржити іпотечний договір в суді, після чого угода з банком буде визнана недійсною, а нерухомість залишиться у власності позичальника. Варто розібратися, чи настільки легко оскаржити договір застави нерухомого майна, і чи не прикрашена дійсність жвавими адвокатами?

Згідно закону будь-який громадянин може звернутися в суд і оскаржити іпотечний договір. Подібні справи насправді розглядаються. Підстави, на яких будують справи адвокати, такі:

  • Право позичальника оскаржити будь-які дії щодо продажу предмета іпотеки відповідно до статті 17 Закону України “Про іпотеку”
  • Право оскаржити результати торгів протягом 3 місяців з моменту початку аукціону (ст.48 закону “Про іпотеку”)
  • Істотна зміна обставин, на які спиралися сторони при підписанні договору (ст.652 ЦКУ)
  • Визнання недійсними умови договору, які обмежують права споживачів (ст.18 закону “Про захист прав споживачів”)
  • Договір не повинен суперечити правам малолітніх, неповнолітніх, непрацездатних дітей, чиї батьки підписали іпотечний договір (ч.6 ст.203 ЦКУ)
  • У разі, якщо хтось з подружжя не дав офіційної згоди на підписання іпотечного договору, він може бути оскаржений – Якщо є докази того, що в момент підписання договору позичальник не усвідомлював значення своїх дій (ст. 225 ЦКУ)
  • Якщо існують правові наслідки підписання договору людиною, чия цивільна дієздатність обмежена (ст.223 ЦКУ)
  • Підписання договору людиною, який не мав права його укладати (ст.227 ЦКУ)
  • При появі і доказах наслідків вчинення правочину, який порушує публічний порядок (ст.228 ЦКУ)
  • Якщо є докази того, що договір підписаний з оманою (ст.229 ЦКУ)

Це основні статті законів, якими оперують адвокати, звертаючись до судів для визнання іпотечного договору недійсним. Всякий позичальник у вище згаданому списку може знайти пункт, який ідеально підходить під його справу. Але в будь-якому процесі важливий результат. Тому необхідно відштовхуватися не від можливості почати судову тяжбу, а глибоко проаналізувати – чи буде справа виграна.

Як показує практика – іпотечний договір оскаржити не можна. Адвокати, чию роботу монетизує боржник, здатні тільки затягнути процес стягнення мінімум на 3 місяці, максимум – на кілька років.

Але домогтися визнання договору застави нерухомого майна таким, що не дійсним, – це міф, яким пригощають боржників зацікавлені люди.

Щоб не доводити ситуацію до суду, не платити шалені гроші за послуги адвокатів, і в кінці шляху не залишитися без нерухомості і грошей, правильніше зробити контр-крок – підписати договір співпраці з фінансовою компанією і викупити власну іпотеку. Зробити це можна і на електронних торгах (якщо кредит був взятий в банку, який зараз перебуває у стадії ліквідації), і в чинному банку.

Механізми викупу працюють – права вимоги купуються без штрафів, пені та з дисконтом. Юристи перед початком електронних торгів або узгодження вартості з представниками банку аналізують всі можливі фактори, на основі яких визначають ціну прав вимоги по заставному майну, готують та узгоджують з клієнтом стратегію викупу – і доводять угоду до кінця.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Залишити заявку
УжасноПлохоНормальноХорошоОтлично (Пока оценок нет)
Loading...

Банк забирає нерухомість за несплату кредиту?

Прострочений іпотечний кредит в банку – чи є вихід?

Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою