
Юридична компанія «ПІК»
БАНК ПОДАВ ДО СУДУ НА БОРЖНИКА

Суди по кредитних боргах є судами, які розглядають та вирішують суперечки, пов’язані з неоплаченими кредитними боргами. Вони розглядають справу виключно з точки зору закону та захисту інтересів кредитора. Також суди розглядають справи, пов’язані із можливістю примусового виконання умов кредитних договорів. У разі несплати кредитного боргу суди можуть виносити рішення, пов’язані із застосуванням штрафів, арештом майна, а також змінювати умови договору.
Деякі позичальники наївно вважають, що проблема з боргами за невиплачені кредити з часом вирішиться сама собою. Однак подібних ситуацій не буває. Давайте розберемося, хто може подати до суду на боржника і що робити в такій ситуації.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Чи може банк подати до суду на боржника
Банк має право звернутися до суду для стягнення боргу з позичальника відразу після того, як трапилося прострочення по платежах. Таке право у кредитора з’являється відразу після настання прострочення.
Однак фінансові установи зазвичай не квапляться з подачею заяви до суду. Вся справа в тому, що отримання рішення суду – справа тривала. Банк подав до суду на боржника – наступний етап примусового стягнення боргу.
Як показує практика, в середньому у позичальника є близько 3 місяців на сплату боргу, тільки після цього у справі буде розпочато судове провадження.
Якщо справа дійшла до суду, то рішення по ньому, з високою часткою ймовірності, буде прийнято на користь фінансової установи.
До відома! Якщо досвідчений адвокат знайшов в кредитному договорі неточності, це не гарантує позбавлення від зобов’язань за позикою. Найчастіше позичальникові вдається зменшити суму боргу за рахунок скасування штрафів і відсотків за несплату, але тіло кредиту доводиться погашати.
Суд по кредитному боргу
Як тільки кредитор отримує рішення суду про можливість стягнення заборгованості в примусовому порядку, відкривається виконавче провадження. Судова заборгованість – сума боргу, затверджена судом.
Виконавець накладає арешт на все майно боржника, а також на банківські рахунки. З цього моменту всі поточні фінанси на рахунках і нові надходження можуть бути списані в рахунок сплати боргу. Якщо грошей не вистачить, виконавець має право вилучити майно і продати його на торгах в рахунок погашення судової заборгованості.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Майно розпродається на торгах за мінімальною ціною, отримати ринкову вартість неможливо. Тому краще не доводити справу до суду і постаратися “домовитися” з фінансовою установою.
Що робити якщо банк подав до суду на боржника
Суди через кредитні борги – наслідок несплати, але не вирок і слід заручитися підтримкою юриста і постаратися мінімізувати втрати. Адвокат постарається вжити заходів, щоб:
не допустити стягнення майна і домогтися для боржника додаткового часу на погашення боргу;
блокувати виконавче провадження і виграти час для вирішення проблеми;
знайти способи погашення боргу.
Вам обов’язково запропонують кілька варіантів вирішення проблеми. Який саме вибрати – залежить від особливостей конкретної справи. Якщо ви зіткнулися з судом по кредитному боргу, зверніться за допомогою до юридичної компанії ПІК. Ми обов’язково знайдемо оптимальне рішення вашої проблеми!