
Юридична компанія «ПІК»
Як вийти з реєстру боржників

У цій статті ви можете дізнатися, що таке реєстр боржників. Щоб перевірити, чи є ваші дані в реєстрі самостійно, перейдіть за посиланням внизу нашої публікації. Якщо вам це незручно або не знаєте як це зробити, залиште заявку і ми з вами зв’яжемося.
Боржники, не бажаючі сплачувати борг, часто намагаються позбутися свого майна, заховати гроші і оголосити себе неспроможним. Щоб це стало неможливим, люди оформляють перехід права власності (нотаріуси і т.д.) повинні мати базу даних про всіх боржників країни. Саме такою базою даних і став єдиний реєстр боржників по виконавчому провадженню.
Якщо боржник звернувся, наприклад, до нотаріуса з проханням про оформлення продажу нерухомості або машини, той перевірить його по базі даних і в оформленні відчуження майна відмовить. Мало того, нотаріус зобов’язаний, після такого звернення, проінформувати виконавчу службу про нього, протягом доби. Після цього повідомлення, майно буде заарештовано.
Як відомості про боржників потрапляють до реєстру
Відомості про боржників потрапляють до реєстру боржників в Україні одночасно з відкриттям виконавчого провадження щодо стягнення боргу. Воно відкривається в одному з двох випадків:
- Якщо в виконавчу службу кредитор подає рішення суду про примусове стягнення боргу.
- Якщо в виконавчу службу передаються постанови про накладення штрафу. Штраф в Україні повинен сплачуватися протягом 15 днів після його накладення. Якщо за цей час гроші не внесені на рахунок в казначействі і той, на кого накладено штраф, не оскаржив рішення про його накладення, державні органи передають постанови про накладення штрафів в виконавчу службу, для їх примусового стягнення.
Тобто, реєстр боржників по кредитах і реєстр боржників за іншими обставинами в Україні об’єднані в єдиній базі даних. Факт боргу, для внесення громадянина до реєстру, повинен бути юридично підтверджений.
Де знаходиться реєстр боржників, і як ним користуватися
Єдиний реєстр боржників розташований на сайті Міністерства Юстиції країни. Реєстр боржників фізичних осіб України зробила загальнодоступним. Тобто, кожен бажаючий може перевірити наявність боргів у будь-якої людини, прізвище та ім’я якого він знає. Те ж саме відноситься і до боргів юридичних осіб. Для того щоб їх перевірити, потрібно знати реєстраційний податковий номер підприємства.
З одного боку це зручно. Українці часто не живуть за адресою реєстрації і можуть не знати про порушення відносно їх виконавчих проваджень, так як відомості про це надсилаються поштою на цю адресу. Тому є сенс періодично перевіряти там себе. З іншого боку ці відомості доступні всім, і це може перешкодити боржнику, наприклад, при прийомі на роботу.
Щоб відбулося видалення з бази боржників, потрібно або повністю погасити борг, або домогтися судового рішення про це. В останньому випадку, для винесення такого рішення, здебільшого українців потрібна допомога адвокатів.
Перевірити свої дані у РЕЄСТРІ БОРЖНИКІВ
- З’ясування підстав внесення в реєстр 500 грн.
- Виключити дані з реєстру від 2000 грн.