img Вилучити майно за кредит - юридична компанія | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Чи заберуть кредитори майно боржника

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Питання про те, чи може банк забрати майно за борги, дуже актуальне на сьогодні. Багато українців не справляються з узятими на себе кредитними зобов’язаннями і припиняють платежі або вносять гроші зі значними затримками. Звісно, кредитори реагують миттєво. Перш за все, вони попереджають боржника про можливі неприємності. Зокрема, говорять і про можливість вилучення майна. З’ясуємо, чи мають ці загрози під собою реальне підгрунтя.

Що говорить законодавство

Хоча кредитування увійшло в наше життя вже давно, позичальники не до кінця розуміють свою відповідальність. Багато хто думає, що взявши кредит під заставу майна, вони ризикують тільки заставою. Це не так. За борговими зобов’язаннями, позичальник відповідає всім, що належить йому, майном. Зверніть увагу на схему, за якою діють кредитори:

  • З першого дня прострочення виплати, кредитор нараховує на заборгованість штрафи і пені.
  • Тільки після цього починається процес примусу позичальника до погашення боргу. Процес може тривати довго, і весь цей час заборгованість зростає. Вартість застави може виявитися меншою від суми боргу. Тоді банк і зверне стягнення на інше майно позичальника.

Таким чином, відповідь на питання, чи може банк забрати майно за борги, позитивний. Банк не тільки може звернути стягнення боргу на все майно боржника, а й обов’язково це зробить, якщо проблема не буде вирішена іншим способом.

Як вилучають майно

Вилучення майна за борги може відбуватися двома способами:

  1. За рішенням суду, за допомогою державних або приватних виконавців. Йдеться про судові виконавців, але зараз цей термін в українському законодавстві не використовується.
  2. За іпотечним застереженням.

У першому випадку, кредитор звертається до суду про стягнення боргу примусово. Після отримання позитивного рішення, він звертається до виконавців, а ті заарештовують все майно боржника. Майно виставляється на торги, де продається за цінами нижче ринкових. Яке саме майно продавати вирішує не боржник, а кредитор.

Що стосується іпотечного застереження, воно дозволяє переоформляти нерухомість на кредитора, якщо позичальник порушує зобов’язання. Цей пункт є в кожному іпотечному договорі. В цьому випадку, рішення суду не потрібно. Однак, кредитор, який скористався таким правом, позбавляється можливості задовольняти свої вимоги за рахунок іншого майна боржника. Тому, банки використовують це право не завжди.

Якщо у вас виникло питання про те, чи може банк забрати майно за борги, негайно зверніться за допомогою до юристів. Вони проаналізують кредитний договір і допоможуть виробити оптимальну тактику захисту ваших інтересів.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img