img Кредит на голландському аукціоні - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Викуп кредитів на голландському аукціоні

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Багато банків визнані неплатоспроможними і відбувається процедура їх ліквідації, що включає продаж їхніх активів. До таких активів належать і їх права вимоги за раніше виданими кредитами. Ці права з лютого 2018 року виставляються на голландський аукціон з продажу кредиту. Купівля такого кредиту може становити інтерес не тільки для колекторів, а й для самого позичальника. З’ясуємо, як проходять такі аукціони.

Як продаються кредити на голландських аукціонах

Перед тим, як зареєструватися на голландський аукціон, слід зрозуміти що це таке. Класичні аукціони припускають виставлення майна, що продається за фіксованою ціною, нижче якої воно в рамках одного аукціону продано бути не може, майно уцінюють і виставляють на наступний аукціон. Права вимоги по кредиту можуть бути продані зі знижкою до 80%. В рамках класичних аукціонів, щоб опуститися до цієї позначки потрібно провести 8 аукціонів, що займає близько трьох місяців. Голландський аукціон дозволяє опуститися до цієї позначки за одну торговельну сесію.

Багатьох цікавить, як проходить голландський аукціон, розповімо про це. Продаж прав вимоги за кредитами банків, що знаходяться в стадії ліквідації, проводиться через сайт Рrozorro. Щоб взяти в ньому участь необхідно зареєструватися на одній із запропонованих сайтом майданчиків. Аукціони починаються близько 9.30 і закінчуються близько 17.00. Спочатку кредит виставляється по його номіналу. Далі через певні проміжки часу його вартість знижується на 1%. Аукціони з цією схемою проводяться в три етапи:

В рамках голландського етапу відбувається зниження ціни лота на 1% в певні проміжки часу. Етап триває до тих пір поки, хтось із учасників аукціону не зупинить падіння ціни, проявивши готовність сплатити сталу ціну. Перемога на голландському етапі дає значні переваги.

На другому етапі відбувається подача закритих цінових пропозицій. Учасники повідомляють про готовність придбати кредит за ціною не нижче зупиненої і пропонують свої ставки. Переможець голландського етапу в цьому етапі не бере.

На третьому етапі цінові пропозиції відкриваються і переможець голландського етапу може, але не зобов’язаний, перебити найвищу ставку, запропонувавши більшу суму.

Переможцем аукціону автоматично стає той, хто запропонував за лот найбільшу ціну. Якщо кредит не проданий на голландському аукціоні, він буде включений в пул з іншими кредитами і виставлений на аукціонний продаж вже не індивідуально, а в складі цього пулу.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img