img Майно арештоване - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Ваше майно арештоване, як про це дізнатися і що робити

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Криза неплатежів по кредитах привела до того, що банки та інші кредитори стали подавати безліч позовів щодо примусового стягнення боргів в суди і вигравати процеси. Після цього кредитори звертаються до виконавчої служби і, через неї, накладають арешт на майно неспроможного позичальника.

Проблема посилюється тим, що боржники можуть не знати або не пам’ятати про наявність боргу. Багато хто не живуть за місцем реєстрації, а суди відправляють повідомлення саме за цією адресою. Те, що на майно накладено арешт, для боржника може стати неприємним сюрпризом. З’ясуємо, як перевірити чи накладено арешт на квартиру або інше майно, і як вчинити, якщо арешт є.

Як дізнатися про арешт майна

Арешт на квартиру або інше цінне майно може бути накладено не тільки за заборгованості банку велику позику, а й за інші борги, наприклад, через не внесений своєчасно штраф, якщо скупчилися борги за комунальні послуги, якщо не виплачувалися аліменти. Іноді людина про арешт не знає і дізнається про нього при спробі продажу квартири або машини. Тому, перед проведенням подібних угод краще перевірити відсутність арешту. Це можна зробити двома способами:

  1. Арешт на нерухомість або інше цінне майно може бути накладено тільки на підставі рішення суду. Тому можна з’ясувати чи було винесено стосовно громадянина рішення про примусове стягнення боргу. В Україні ці відомості можна отримати, через інтернет, в Єдиному державному реєстрі судових рішень. У рядок «Пошук по контексту» введіть Прізвище Ім’я та По батькові, адреса квартири, будь-яку іншу інформацію, яка відноситься до громадянина або його майну. Іноді реєстр дає кілька десятків рішень, використовуйте додаткові фільтри. Якщо рішення про примусове стягнення боргу є, можна припускати, що і арешт накладено.
  2. Однак якщо накладено арешт на автомобіль або інше майно, то одним судовим рішенням не обійшлося. Потрібно збудження виконавчого виробництва. Як тільки таке виробництво порушено, відомості про нього відразу потрапляють до Єдиного реєстру боржників. Якщо інформація про порушення виконавчого провадження є, можна практично бути впевненим, що майно заарештовано.

Ви дізналися, що майно арештоване, що робити

Власник арештованого майна позбавляється можливості розпоряджатися ним. Тобто, він не може продати, подарувати, закласти свою власність. Виникає питання про те, як вивести з під арешту квартиру або, як зняти арешт з машини в Україні, насправді вирішити цю проблему гарантовано можна тільки одним способом – повністю розрахуватися з боргом. Після цього виконавці знімуть арешт.

Якщо ви вважаєте, що арешт накладено незаконно або у вас немає коштів для повного розрахунку по боргу і ви шукайте вихід з ситуації, що склалася, зверніться за допомогою до юридичної компанії, що спеціалізується на захисті прав боржників. Юристи можуть запропонувати варіанти вирішення проблеми і, при необхідності, представлять і захистять ваші інтереси у всіх інстанціях.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img