img Що таке реєстр боржників - юридична компанія «ПІК» | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Реєстр боржників, вам більше не дадуть кредит

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Закон про створення кредитного реєстру боржників Верховною Радою прийнятий і тепер банки України зобов’язані подавати Національному банку відомості про своїх великих боржників. Так, вдасться скоротити кількість проблемних позичальників. Тепер кредиторам буде легше прийняти рішення щодо потенційного клієнта. Перш ніж видати позику, банкір перевірить, чи немає українця в реєстрі. Подібна практика поширена в багатьох країнах світу і успішно працює.

Кредитне майбутнє неплатників

Про те, що клієнт потрапив в «чорний список» він буде повідомлений. У реєстрі містяться такі дані про боржника:

  1. ПІБ, дата народження.
  2. ІПН, паспортні дані.
  3. Місце роботи, розмір доходу.
  4. Інформація про отримані раніше кредити, розмір боргу.

Відзначимо, що до реєстру потрапляють не всі позичальники, а тільки ті хто не повернув кредитору гроші понад 370 000 гривен. Отже, проблеми стосуються в основному юридичних і фізичних осіб з великими боргами.

Крім того, клієнти з постраждалою репутацією в майбутньому вже не зможуть отримати кредит ні в одному банку. Так запевняють експерти. Не виключені труднощі у цих осіб і з веденням бізнесу. Прості громадяни, які оформили в кредит, наприклад, будинок або автомобіль, а після не повернули гроші банку, теж потрапляють в «чорний список». Їх подальша доля вирішена.

Раніше громадянин міг оформити позику в одному банку, не повернути його, а потім ще раз взяти в борг у іншого кредитора. Після прийняття нового закону така схема кредитування неприпустима. Можливо, людина з негативною кредитною історією і зможе ще підібрати організацію, яка позичить, але умови для нього будуть порівняно жорсткими.

Вважається, що нововведення дозволять знизити процентні ставки в найближчому майбутньому, адже ризики неповернення кредитів для банківських установ зменшилися.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img