img Продаж кредитів на аукціонах - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Продаж кредитів проблемних банків на аукціонах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Криза 2014 року вдарила не тільки по позичальниках, а й по кредитним установам. Багато банків не витримали випробування і зараз знаходяться в стадії ліквідації. Такі банки мають заборгованості перед своїми вкладниками, а іноді і перед своїми співробітниками і державою. Погашення цих боргів проводиться за рахунок продажу активів ліквідованих банків.

До таких активів належать і,видані цими фінансовими установами, кредити. Для реалізації таких активів проводяться банківські аукціони. З’ясуємо, як вони проходять, які небезпеки і можливості надають позичальникам.

Як проходять банківські аукціони

Банківські аукціони з продажу прав вимоги за кредитами відбуваються за двома схемами:

 1. Класичною, при якій кредит виставляється на продаж зі знижкою, а учасники торгуються, підвищуючи ціну.
 2. Голландською, на якій в силу її новизни ми зупинимося докладніше.

До початку 2018 року всі кредити, видані проблемними банками, продавалися за класичною схемою. Однак, пізніше ситуація змінилася. Голландські банківські аукціони проходять за наступною схемою:

 • Кредит виставляється на торги за повною ціною.
 • У встановлені проміжки часу ціна знижується на 1%. Учасник, який вважає, що ціна йому підходить, може зупинити торги, заявивши про готовність її сплатити. Цей етап називається голландським, а зупинивший торги учасник є переможцем етапу.
 • На наступному етапі, так званому етапі закритих ставок, інші учасники можуть запропонувати суму, яка перевищує ту, на якій зупинено торг.
 • На наступному етапі ставки розкриваються. Переможець голландського етапу, отримує право перебити максимальну цінову пропозицію.
 • Перемагає в аукціоні той, хто запропонував максимальну ціну.

Небезпеки і перспективи банківських аукціонів для позичальників

З одного боку. придбання прав вимоги за кредитом третіми особами несе для позичальника небезпеку. Покупцем, зазвичай, є колекторське агентство, яке у вкрай жорсткій формі буде вимагати погасити кредит повністю.

З іншого боку, знижка на голландському аукціоні може досягати 80% суми боргу, і ніщо не заважає викупити цей кредит самому позичальникові. Правда, для того, щоб стати переможцем аукціону, потрібно мати необхідні навички. Краще звернутися за допомогою в юридичні компанії антиколекторного профілю. Її фахівці забезпечать вам перемогу.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img