Якщо заарештований рахунок в банку чи можна відкрити інший
18 квітня 2019 року Правлінням Національного Банку України прийнято постанову № 60, яка ускладнила становище неспроможних боржників. Тепер всі банки зобов’язані інформувати державних і приватних виконавців про відкриття або закриття рахунків осіб, внесених до єдиного реєстру боржників. З’ясуємо, які нововведення вводяться цією постановою і чим це загрожує неспроможним позичальникам.
ЧИТАТИ ЩЕ: АРЕШТ РАХУНКУ В БАНКУ
Зміст Постанови №60 НБУ
Сама постанова затверджує Положення про порядок інформування банками виконавчих служб, в разі відкриття або закриття рахунків неспроможними позичальниками. Крім того, постанова дає коротку інформацію про те, як банки повинні інформувати виконавців і визначає порядок доведення інформації про нові вимоги до зацікавлених сторін.
Основний зміст впроваджуються змін розкривається в Положенні, затвердженому постановою №60 НБУ.
Банки зобов’язуються:
- У день відкриття або закриття рахунків фізичних осіб, перевіряти не внесені ці особи до реєстру виконавчої служби України.
- Якщо особи, які відкривають або закривають рахунки, внесені до єдиного реєстру боржників, банк зобов’язаний у день відкриття або закриття рахунку проінформувати виконавця, який вніс ці відомості до реєстру. В Україні діють державна виконавча служба і приватні виконавці. Постанова встановлює обов’язок банків повідомляти виконавців, незалежно від того, в якій структурі вони працюють.
- Передбачається, що інформувати виконавців будуть в електронному вигляді. До введення в дію електронної системи обміну такою інформацією, банк зобов’язаний не пізніше наступного дня, після відкриття або закриття рахунку, інформувати виконавця паперовим повідомленням, яке повинно бути вручено виконавцеві особисто під розписку, чи надіслано поштою з повідомленням про вручення.
Інші пункти Положення відносяться до банків і нами висвітлені не будуть. З повним текстом Постанови та Положення можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: АРЕШТ НА БАНКІВСЬКИЙ РАХУНОК
Що очікує боржників
Арешт на рахунок в банку і на інше майно боржника, щодо якого винесено судове рішення про примусове стягнення боргу, є стандартною процедурою примусу до виконання цього рішення. Накладають арешт виконавці за заявою кредиторів.
Раніше, з’ясовувати, де і як заховано майно боржника доводилося виконавцям. Банки повідомляли інформацію по їх запитам. Це створювало можливість відкриття нових рахунків, а іноді і зняття грошей зі старих. Тепер, виконавець буде дізнаватися про відкриття та закриття рахунків боржників відразу, що дозволить відразу їх заарештовувати.
Тим, хто розмірковує над питанням, як розблокувати рахунок в банку, рекомендуємо відразу звернутися за юридичною допомогою. Знань і досвіду більшості українців, для самостійного вирішення цієї проблеми, недостатньо.
💳🔐🔑🎓 Арешт банківського рахунку. Банк наклав арешт на рахунок? Хто може заарештувати рахунок у банку? Онлайн консультація, щодо арешту 200 грн. Знайдемо рішення вашої проблеми, з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.
🔥🔥🔥 Рекомендуємо: ТОП 5 СТАТЕЙ
📃 Читати: ВИКОНАВЧИЙ АБО НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС
📃 Читати: БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
📃 Читати: СУД ПО КРЕДИТУ
📃 Читати: КРЕДИТ КУПИЛА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ
📃 Читати: КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ БОРЖНИКІВ МФО
✅ Ознайомитися з цінами на послугами, Ви можете за посиланням.
✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:
- Списанню боргу за кредитом
- Захист від колекторів і фінансових компаній
- Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
- Виконавчим і судовим провадженням
Та інших питань
➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01