img Порушення умов іпотеки - юридична компанія | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Чи можна розрахуватися за іпотечним кредитом закладеною нерухомістю

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Зіткнувшись з фінансовими труднощами при виконанні зобов’язань, взятих на себе в момент підписання кредитного договору, позичальники починають шукати вихід із ситуації. Залежно від наявності іншого житла і конкретних обставин, багатьом спадає на думку про те, що можна розрахуватися з банком саме закладеною нерухомістю. Думка правомірна, але реалізувати таке рішення вдається далеко не завжди. З’ясуємо, чи дозволяє іпотечний кредит повернути банку квартиру і закрити борг.

Дії банків при порушенні умов іпотеки. Як правильно діяти боржнику

В очікуванні придбання довгоочікуваної квартири або будинку, позичальники, часто, так радіють виділенню для цього іпотечного кредиту, що умови договору вивчають не уважно, орієнтуючись тільки на розповіді співробітників банків. Підшити розмови до справи не можна. Можлива ситуація, коли у позичальника прострочений кредит, що робити незрозуміло і виходу, здається, немає. Розберемося, про що боржник домовився з банком.

Стандартний договір іпотечного кредитування містить інформацію про те, що кредитна організація погоджується виділити певну суму, на певних умовах. Позичальник зобов’язується виконати ці умови, тобто – повернути взяті гроші з обумовленими відсотками до встановленого терміну, вносячи платежі частинами, у встановлені дати.

Сама по собі нерухомість згадується в договорі, як предмет, на який повинні бути витрачені кредитні кошти і як забезпечення сумлінного виконання позичальником своїх зобов’язань. Як платіжний засіб вона не розглядається. Позичальник повинен розрахуватися грошима.

Зрозумівши умови договору, робимо висновки:

  • Якщо вартість нерухомості істотно перевищує розмір боргу, тобто позичальник тривалий час справно виконував зобов’язання, кредитор візьме квартиру в рахунок сплати боргу. Причому,може зробити це без згоди боржника. У кожному такому договорі кредитування міститься «іпотечне застереження», що дозволяє кредитору перереєструвати на себе нерухомість і продавати її, якщо умови договору не виконуються позичальником.
  • Якщо в порівнянні з боргом вартість нерухомості невелика – кредит взятий недавно, платежі по ньому практично не проводилися, а на заборгованість нараховані штрафи та пені, кредитор відмовиться від прийому нерухомості і через суд поширить свої претензії і на інше майно боржника.

Як тільки у позичальника намітилися проблеми з виконанням зобов’язань по кредиту, йому слід звернутися в юридичну компанію, що спеціалізується в кредитній сфері. Юристи підкажуть йому правильні методи виходу з ситуації. Один з них – викуп кредиту третьою особою, частіше за все, самою юридичною компанією, на користь позичальника, зі значною знижкою.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img