Блокування рахунку
Рух грошей у все більшій мірі переходить в безготівкову форму. Навіть зарплати, пенсії та допомоги перераховують на рахунок, ключем від якого є банківська карта. Блокування рахунків і карт відбуваються досить часто. Основна причина цього – наявність несплачених боргів. З’ясуємо, хто може заблокувати банківську карту, які наслідки блокування і що робити власнику рахунку.
ЧИТАТИ ЩЕ: БЛОКУВАННЯ БАНКІВСЬКИХ КАРТОК
Хто і на яких підставах блокує банківські рахунки
Багато хто задається питанням, чи має право банк заблокувати карту, відповідь на нього – так. Однак причини такого рішення можуть мати два джерела:
1. З ініціативи банку рахунок блокується у випадках:
- Неправильного набору коду три рази. Банк вважає, що розпорядитися грошима намагається сторонній. Рахунок тимчасово блокується.
- Підозріла активність по рахунку. Таке блокування теж проводиться в інтересах клієнта, хоча і може доставляти йому незручності. Алгоритми у банків різні, але, наприклад, якщо ви весь час отоварюватися в одному магазині і раптом спробували розплатитися карткою за кордоном, транзакцію і рахунок можуть заблокувати.
- Банки зобов’язані боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Якщо банк, або його електронний алгоритм, вирішить, що ваші операції відносяться до такої діяльності, рахунок заблокують.
Блокування, накладені самим банком, зняти досить просто. Потрібно звернутися до фінансової установи і розвіяти його сумніви.
2. З ініціативи осіб і органів, що мають на це право. Безпосередньо рішення про блокування карти може прийняти суд або виконавець.
Власників рахунків цікавить, за що можуть накласти арешт на карту, причин для цього може бути безліч: несплачені аліменти або штрафи; майнові суперечки з фізичними або юридичними особами та т.д. Найбільш частою причиною є наявність прострочених боргів.
Блокування рахунку за вимоги кредитора
Проблемних кредитів зараз безліч. Кредитори прагнуть їх повернути. Для цього вони або отримують рішення суду про примусове стягнення боргу або виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі. Рішенням суду нанесення напису нотаріуса на таких договорах заборонено. Однак правова колізія дозволяє нотаріусам наносити напис, а виконавцям відкривати провадження по ній. Потім такі рішення скасовуються судом, але рахунок вже може бути заарештований.
Відповімо відразу і на питання про те, чи мають право колектори заблокувати рахунки. Самі колектори не мають. Але, якщо вони викупили права вимоги, вони отримують права кредитора і можуть звернутися до суду або до нотаріуса.
Блокування рахунків за борги здійснюється за постановою державного або приватного виконавця. Він же може і скасувати цю постанову.
Є ще одне питання, чи блокується рахунок при блокуванні карти. Заблокований рахунок не дозволяє власнику витрачати кошти з нього. Відправлені гроші зараховуються. Із заблокованою картою не можна робити витрати. Рахунок можна вважати заблокованим.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЧИ БЛОКУЄТЬСЯ РАХУНОК ПРИ БЛОКУВАННІ КАРТИ
Що робити, якщо рахунок заблокований
Насамперед потрібно зв’язатися з банком і з’ясувати, хто заблокував рахунок і на якій підставі. Далі слід діяти виходячи з отриманої інформації.
Якщо рахунок заарештований виконавцем за борги, є два шляхи вирішення проблеми:
- Погасити борг, надати докази виконавцю і дочекатися скасування постанови про арешт.
- Домогтися скасування постанови в суді. Більшості громадян для отримання позитивного рішення суду знадобиться допомога адвоката.
Зверніться в юридичну компанію ПІК. Вона захищає права боржників і зняла тисячі арештів з рахунків і майна.
💳🔐🔑🎓 Заблокували картку через кредит? Блокування рахунку боржника. Як зняти гроші з заарештованої карти? Онлайн консультація, щодо арешту 200 грн. Знайдемо рішення вашої проблеми, з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.
🔥🔥🔥 Рекомендуємо: ТОП 5 СТАТЕЙ
📃 Читати: ВИКОНАВЧИЙ АБО НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС
📃 Читати: БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
📃 Читати: СУД ПО КРЕДИТУ
📃 Читати: КРЕДИТ КУПИЛА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ
📃 Читати: КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ БОРЖНИКІВ МФО
✅ Ознайомитися з цінами на послугами, Ви можете за посиланням.
✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:
- Списанню боргу за кредитом
- Захист від колекторів і фінансових компаній
- Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
- Виконавчим і судовим провадженням
Та інших питань
➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01