img Іпотечний кредит - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Як продати квартиру, придбану з використанням іпотечного кредиту

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Взагалі, іпотека це кредитування під заставу нерухомості, але на побутовому рівні під нею розуміється отримання кредиту на покупку житла, при якому саме це житло і є запорукою. На ринку іпотечного кредитування України спостерігається зростання числа проблемних кредитів. Причина цього в тому, що значна частина позик видавалася у валюті, курс якої зріс більш ніж в три рази з 2014 року. Крім того відбулося і зниження доходів українців. Постало питання про те, як продати квартиру взяту в іпотеку.

Як діяти позичальнику, якщо він хоче продати закладену нерухомість

Слід розуміти, що позичальник не може самостійно розпоряджатися закладеним майном. На, що знаходиться в іпотеці житло накладено своєрідний арешт. Можливий продаж квартири після зняття арештів, тобто при погашенні кредиту, або свої дії потрібно попередньо узгоджувати з банком, який видав кредит на покупку житла.

Зазвичай банки йдуть на зустріч позичальникам і пропонують схему, по якій можна продати заставне житло. У будь-якому випадку, спочатку доводиться погасити кредит. Схеми можуть бути різними, одна з найбільш поширених – одночасно продається квартира і відбувається погашення кредиту. Тобто прямо при продажу з обумовленої суми вилучаються кредитні кошти і продавець отримує тільки залишок.

При несплаті обумовлених в кредитному договорі сум, все кредитори діють за однією схемою:

  • Надають психологічний пресинг – зв’язуються з позичальником і загрожують йому різними неприємностями. На порушення кримінального характеру кредитори зазвичай не йдуть, але нерви це псує серйозно.
  • Звертаються до суду з позовом про примусове стягнення боргу та отримують по ньому позитивне рішення.
  • Після цього квартиру продають з торгів. Іноді продати її відразу не виходить, тоді знижують ціну. Позичальник повинен розуміти, що якщо квартира буде продана за суму меншу, ніж борг, він ніяких грошей не отримає і залишиться повинен різницю між отриманою за житло сумою і розміром його заборгованості.

Якщо ця схема буде реалізована в повному обсязі, позичальник втратить не тільки житло, але і значну частину вкладених в нього коштів. Тому необхідно вести переговори з кредитором. Краще для ведення таких переговорів звернутися до юристів. Можливий викуп іпотечного кредиту зі значною знижкою, і юристи можуть в цьому допомогти.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img