img Авто в арешті Україна - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Як звільнити автомобіль з під арешту

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Автомобіль з предмета розкоші давно перетворився в абсолютно необхідний транспортний засіб. Українці часто працюють на власних автомобілях і не уявляють, як без них обійтися. Проте, автомобіль може бути заарештований, а заборона на відчуження транспортного засобу може бути доповнений і забороною на його використання. З’ясуємо, з яких причин заарештують авто, і що робити якщо авто в арешті.

Причини для арешту автомобіля

Арешт на майно, в тому числі на автомобіль, накладають як захід забезпечення виконання господарем машини вимог законодавства. Зазвичай цей захід передбачає тільки заборона відчуження. Тобто, якщо авто в арешті, його не можна продавати, дарувати і іншими способами змінювати власника. Іноді, при арешті майном не можна і користуватися.

Список органів, яким надано право ініціювати арешт машини широкий. У нього входять.

  • Митні органи. Причиною накладається ними арешту є підозра про неправомірне ввезенні машини в Україну.
  • Поліція. Якщо авто брало участь у ДТП або є підозра в підробці його документів або перебивки номерів важливих деталей.
  • Органи слідства. Якщо йдуть слідчі дії.
  • Соціальні органи. Якщо власник машини порушує права своїх утриманців.
  • Приватні і державні виконавцями. Саме так в Україні зараз називаються посадові особи, раніше звані судовими виконавцями. Вони накладають арешт на майно на підставі рішення суду про примусове стягнення боргу.

Саме наявність боргів, найчастіше, і є причиною того, що на автомобіль накладається заборона. Борг може бути будь-який: кредит в банку, аліменти і навіть неоплачені штрафи. Про деякі з боргів людина здатна забути або не знати про них. Незнання про борг зазвичай пов’язане з тим, що за місцем реєстрації людина не проживає, а судові органи інформують його саме за цією адресою. Часто власник машини дізнається про те, що вона арештована несподівано, від поліції під час перевірки документів або при спробі продажу авто.

Що робити якщо машина арештована

Якщо авто в арешті, природно арешт потрібно знімати. Не всі українці знають, як домогтися цього найшвидшим і надійним способом. Якщо ви відчуваєте, що ваших знань недостатньо, рекомендуємо звернутися за допомогою до юристів.

На першому етапі звільнення транспорту від арешту, потрібно дізнатися хто його наклав. Тільки ті, хто прийняв таке рішення, можуть його скасувати. Отримати необхідну інформацію можна у нотаріуса або в сервісному центрі МВС. Там же отримати копію постанови і супутні документи.

Якщо арешт накладений законно, а саме так найчастіше і буває, єдиний спосіб зняття арешту – усунення причин його накладення. Наприклад, потрібно повністю виплатити борг. З документами про усунення причин накладення арешту потрібно відправитися до тих, хто його наклав, і вони виносять постанову про зняття арешту. Само по собі усунення причин застосування цієї санкції до автоматичного зняття арешту не веде.

Якщо арешт на майно накладено незаконно, єдиний спосіб його зняття – звернення до суду. Швидше за все, заявник не зможе обійтися без допомоги адвокатів.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img