img Банк подав у суд за заборгованість - юридична компанія | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Як діяти, якщо банк подав до суду за заборгованість по кредиту

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Проблема з виплатами по взятих кредитах не з чуток відома українцям. Незважаючи на те, що вона не нова, позичальники часто діють абсолютно неправильно – просто перестають платити і намагаються уникати спілкування з кредитором. Така поведінка призводить до тяжких наслідків. Кожен боржник повинен чітко дотримуватися правила – якщо банк подав до суду, мої дії повинні бути адекватними в цій ситуації. З’ясуємо, як діяти правильно.

Як діють кредитори, і що робити позичальникові

Кредитори: фінансові установи, що видають кредит або колекторські агентства, купивши права вимоги, діють жорстко:

  • З першого дня прострочення по позиці на неї нараховують штрафи та пені. Розмір заборгованості швидко збільшується.
  • На позичальника тиснуть всіма доступними засобами, іноді переходячи межу закону.
  • Якщо ці заходи не призвели до ліквідації заборгованості, на боржника подають до суду, отримують рішення на свою користь і задовольняють свої вимоги за рахунок його майна.

Вилучення і продаж майна для фінансових організацій не є профільною діяльністю, їй займаються по необхідності. Навіть, якщо банк отримав рішення суду, у позичальника є невеликий резерв часу на те, щоб погасити кредит грошима.

Коли суд виніс рішення на користь кредитора, для подальших дій, він звертається до судових виконавців. В Україні паралельно працюють державні та приватні судові виконавці, до кого звертатися вирішує кредитор. І державна, і приватна служба виконавців отримують за свою роботу частину суми, отриманої з боржника. Тому діють вони теж жорстко. Якщо відкрито виконавче провадження, практично завжди накладається арешт на все відоме майно позичальника.

Люди думають, що відповідають за кредитом тільки майном, відданим в заставу, це не так. Стягнення може бути звернено на будь-яке майно. За рахунок штрафів і пені сума боргу може значно збільшитися. З плином часу вартість застави падає. Перспектива залишитися боржником і позбутися всього майна, цілком реальна.

Правильні дії позичальника, що зазнає фінансових труднощів, ґрунтуються на веденні переговорів з кредитором. Краще відразу підключити до переговорів юристів. Вони запропонують шляхи виходу з ситуації. Кожен випадок є індивідуальним. Іноді вдається погасити кредит зі значною знижкою, навіть до 80% від суми боргу. Правда для цього потрібно звернутися в хорошу, зі значним досвідом в таких справах, юридичну компанію.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img