img Арешт автомобіля - надійна компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Як заарештовує автомобілі виконавча служба, і що робити власникам таких машин

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

В українській частині інтернету запит – арешт на авто що робити – з’являється все частіше. Машину, що знаходиться під арештом неможливо продати, подарувати, обміняти. З урахуванням високої вартості автомобілів, такий арешт створює серйозні проблеми власнику транспорту. Саме створення проблем у відчуженні автомобіля і використовується для примусу його власника до виконання законних зобов’язань.

На побутовому рівні, часто під арештом розуміють і заборона на продаж авто, що є заставою за кредитом. З юридичної точки зору, таке поняття невірно. Арештом майна є сукупність конкретних дій виконавця, вжиті на виконання судового рішення. З’ясуємо, як відбувається арешт авто виконавчою службою.

Як діють виконавці

В Україні паралельно діють дві системи виконання судових рішень – державна і приватна. Співробітники цих організацій іменуються виконавцями. Рішення про накладення арешту на майно приймають саме вони. Але для винесення такого рішення необхідно пройти ряд етапів:

  • Звернення позивача до суду. Позивач вимагає примусового стягнення боргу. Може знадобитися не тільки арешт автомобіля за несплату кредиту, але і накладення цієї забезпечувальний захід за інших підстав. Наприклад, через заборгованість з виплати аліментів на дитину.
  • Суд розглядає справу по суті. Якщо факт боргу доведений, рішення судової інстанції буде винесено на користь позивача.
  • Позивач повинен отримати це рішення і за власним вибором звернутися до приватного або державного виконавця.

Виконавець вживає заходів щодо стягнення боргу. В принципі, він може накласти арешт на частину майна боржника, але зазвичай заарештують все майно. Метою такого арешту стає активізація дій боржника щодо вишукування коштів. Рішення про арешт майна виконавець оформляє постановою.

Тільки після проходження всіх етапів юридичної процедури стає можливим арешт автомобіля за несплату кредиту або за іншими підставами.

Що робити власнику арештованого автомобіля

Щоб зняти арешт зі свого авто, необхідно з’ясувати, яким органом цей арешт накладено. З’ясувати це можна в підрозділі поліції курирує автомобільний транспорт. Зняти арешт може тільки той, хто його накладав.

Класичним методом звільнення машини від арешту є усунення причин застосування цього заходу впливу. Тобто, слід повністю виплатити борг, зібрати документи, що підтверджують оплату і звернутися з ними до виконавця. Процедура зняття арешту займає приблизно місяць.

Якщо при накладенні арешту на автомобіль були порушені права його власника, існує можливість зняття арешту через суд. Судова і виконавча системи досить часто допускає у своїй діяльності різні огріхи. Зняти арешт на їх підставі можливо. Однак досвіду і знань середнього українця для цього недостатньо. Зверніться по допомогу до юристів. Ваша справа буде вивчено, і вам запропонують можливі шляхи зняття арешту з автомобіля.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 голоса, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img