img Голландський аукціон по кредитах - юридична компанія | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Голландський аукціон з продажу кредитів, етап голландський аукціон

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Основні свої зусилля юридична компанія ПІК зосередила на захист кредитних боржників. Юристи компанії відстежують нововведення в цій галузі, для того, щоб виконувати свої обов’язки якісно. Відносно новий для України захід – продаж кредитів, наданих банками, що знаходяться в стадії ліквідації на голландських аукціонах. Ми вирішили розповісти про те, як проходить голландський аукціон, поетапно. Ця стаття присвячена першому етапу і відкриває цикл з трьох статей.

Що таке голландський аукціон і які етапи він включає

Навіть ті, хто особисто ніколи в аукціонах не брав участі, уявляє собі, як проходить класичний аукціон. Продається майно, а це може бути не тільки окремий предмет, але і комплекс предметів, або наприклад, будь-які права, виставляється на торги за оголошеною ціною. Учасники аукціону торгуються за право придбання, підвищуючи пропоновані суми. Перемагає той, хто запропонував найвищу ціну. Саме за цією схемою, до початку 2018 року, і продавалися права вимоги за кредитами наданими банками що знаходяться в процесі ліквідації.

Однак, в 2018 році метод продажу таких прав змінився, почала застосовуватися голландська схема проведення аукціонів. Такі аукціони проводяться зі зниженням цін. Голландські аукціони проходять в три етапи:

  1. Голландський етап.
  2. Етап закритих ставок.
  3. Етап відкритих ставок.

Голландський етап аукціону з продажу кредитів

Перший етап голландського аукціону так і називається голландським.

Спочатку, право вимоги по кредиту виставляється на торги за ціною 100% номіналу. Далі, через певні проміжки часу, ціна лота знижується на 1%. Максимальне зниження вартості боргу може скласти 80%. Тобто, існує можливість, викупити кредит за 20% його вартості.

Проблема полягає в тому, що за кредит, торгуються кілька або навіть багато учасників. Купити право вимоги може, в тому числі і сам боржник по кредиту. Решта учасників – це колектори, вони намагаються купити борг з великою знижкою стягнути з боржника всю суму боргу повністю.

Якщо програти голландський етап аукціону

Отже, на голландському етапі, через рівні проміжки часу оголошується нова ціна лота. Переможцем етапу оголошується той, хто першим заявить про готовність придбати кредит за усталеною ціною. Перемога на цьому етапі приносить помітні переваги. Фактично, переможець етапу, має гарантовану можливість виграти і весь аукціон. Якщо програти голландський етап аукціону, все одно зберігаються шанси виграти аукціон в цілому. Дилема, полягає в тому, що чим раніше переможець голландського етапу заявить про готовність придбати кредит, тим меншу знижку він отримає. Якщо поставлено завдання викупити власну заборгованість, краще звернутися за допомогою фахівців.

Компанії “ПІК” від реєстрації до перемоги на аукціоні, консультації, як не програти аукціон з продажу права вимоги за вашим кредитом.

Прочитайте інші статті циклу, щоб дізнатися, як триває, і чим закінчується голландський аукціон.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 голоса, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img