img Нерухомість арештована - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Якщо нерухомість заарештована

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Арешт майна – стандартна процедура в процесі примусу боржника до розрахунку за зобов’язаннями. Підстав для арешту майна безліч. Зокрема, до таких підстав належать:

  • Відсутність виплат, встановлених договором кредитування.
  • Наявність заборгованостей по обов’язкових платежах, наприклад, по аліментах.
  • Виникнення боргу, в зв’язку з нанесенням шкоди.
  • Існують і інші підстави.

На побутовому рівні, арештом часто називають будь-які обтяження, пов’язані з неможливістю розпорядження майном. Наприклад, квартиру куплену за іпотечним кредитом, можна продати виключно за згодою кредитора. З’ясуємо, як зняти арешт нерухомості в Україні.

Як дізнатися про арешт майна

Якщо взятий кредит на купівлю нерухомості під її заставу, про факт заборони відчуження без згоди кредитора, позичальника відомо. Гірше йде справа з накладенням арешту виконавчою службою за рішенням суду. Формально, про суд і прийняте рішення відповідача повинні проінформувати. Однак, інформування здійснюється поштою, а багато людей не живуть за місцем своєї реєстрації. Ситуація, в якій арешт накладений, а власник майна про це не знає, трапляється часто. Виникає питання про те, де відображається арешт на нерухомість.

Відомості про обтяження, накладені на майно, відображаються в державних реєстрах. Всі органи, що займаються переоформленням майнових прав, користуються цими реєстрами безпосередньо. Продати заарештовану нерухомість не вдасться, але дізнаєтеся про арешт, ви в процесі оформлення угоди. Щоб уникнути такої ситуації, краще перевірити чи не перебуває власність під арештом завчасно.

У «Єдиному державному реєстрі майнових прав на нерухомість». Введіть в рядок пошуку адресу об’єкта, і отримаєте інформацію про наявність або відсутність арештів, процедура платна і вимагає реєстрації.

Як зняти арешт з нерухомості

Зняття арешту з нерухомості здійснюється тим органом, який його наклав. В Україні, це може бути державний чи приватний виконавець, банк або органи слідства будь-якої державної служби. Зазвичай, для зняття арешту, необхідно повністю виплатити позивачеві, встановлену судом, заборгованість. Для спілкування з виконавцями і досягнення своїх цілей, власнику знадобляться спеціальні юридичні знання. У звичайних громадян їх зазвичай немає, і ми радимо найняти фахівця.

Що стосується заставної нерухомості, то для її продажу не потрібна згода кредитора. Домогтися такого згоди складно. Щоб переконати банк дозволити такий продаж, доведеться вступити з ним в переговори і аргументовано довести, що цей варіант – кращий. Знову ж потрібна допомога юриста, що спеціалізується в сфері кредитування. Одночасно з продажем заставної нерухомості, повинно пройти і погашення взятого під неї кредиту.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img