img Спадщина знаходиться під арештом - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Якщо спадщина знаходиться під арештом

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Отримання спадщини процес досить складний. Тільки при невеликій кількості спадкоємців і повній згоді між ними, успадкування обходиться без сварок і вирішення спорів в суді. Крім цих стандартних складнощів, втручання юриста можуть зажадати і проблеми безпосередньо пов’язані з майном. Зокрема, можливий арешт на успадковане майно.

Причиною арешту спадщини можуть стати:

  • Борги за комунальні послуги.
  • Приватні борги не повернуті своєчасно.
  • Кредити, взяті під заставу спадкового майна.
  • Рішення судів на користь третіх осіб.

Спадкоємців цікавить питання про те, чи можна вступити у спадок якщо накладено арешт, спробуємо відповісти на нього детально.

Як арештовують майно в Україні, і як дізнатися про факт його арешту

Всі борги, слід сплачувати своєчасно. Мова йде не тільки про банківські кредити, але і про інших обов’язкових виплатах, таких як аліменти, відшкодування шкоди та інших заборгованостях. Якщо зобов’язання, взяті на себе боржником добровільно або покладені судом, не виконуються, постраждала сторона прагне стягнути належні суми в примусовому порядку.

Багато хто чув про колекторів, що працюють на межі закону, але навіть колекторські компанії, в кінцевому підсумку, подають позов до боржника в суд. Отримавши позитивне для себе рішення суду, кредитори звертаються до приватних чи державних виконавців, для примусового стягнення боргу. Виконавці, насамперед накладають арешт на майно боржника. Зазвичай заарештовують все майно, але іноді можуть обмежуватися і окремими його частинами. Після накладення арешту відчужувати майно власник не може, тобто перехід права власності на майно неможливий. Майже така ж ситуація з майном, що є заставою за кредитом. Перехід права власності на таке майно можливий тільки за згодою кредитора.

Багатьох цікавить, де подивитися арешт на майно. Так як арешт неможливий без судового рішення, є сенс перевірити його наявність. Можна звернутися до Єдиного державного реєстру майнових прав на нерухомість і Реєстрі рухомого майна. Введіть в пошукову рядок адресу нерухомості або ПІБ власника автомобіля і дізнайтеся, чи є з цього майна рішення арешт.

Однак, набагато простіше отримати відповідь про наявність обтяжень на спадщину у нотаріуса. Спадкоємець обов’язково повинен до нього звернутися з заявою про прийом спадщини. Нотаріус має доступ до всіх реєстрів обтяжень, але проводити цю перевірку він не зобов’язаний і, без прохання спадкоємця, не стане. В цьому випадку, про наявність арешту спадкоємець дізнається через пів року, коли почне оформляти свідоцтво про право на спадщину. На арештоване майно оформити цей документ не вдасться.

Як діяти якщо спадщину заарештовано

Щоб стати власником спадщини, воно повинно бути звільнено з-під арешту. Рішення про зняття арешту приймає виконавець або орган, який наклав арешт. Зазвичай, він знімає арешт тільки після усунення причини, що викликала його. Щоб вирішити цю проблему в найкоротші терміни і з мінімальними витратами, зверніться за допомогою до юридичної компанії, що спеціалізується на арештах майна.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 голоса, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img