img Автомобіль заарештований - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Якщо автомобіль заарештований, чи можна їм користуватися

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Кредитори України втомилися чекати повернення боргів і приступили до активних дій. Вони все частіше звертаються до суду за рішенням про стягнення боргу в примусовому порядку. Вигравши справу, вони через виконавчу службу накладають арешти на майно боржників, щоб ті не могли його розпродати і визнати себе банкрутами.

Арешт на рухоме майно або нерухомість передбачає неможливість розпорядження ним. Продати, подарувати, обміняти або відчужити майна іншим способом не вийде. З’ясуємо, а чи можна користуватися арештованим майном, зокрема, якщо авто в арешті чи можна їздити на ньому, як і раніше.

Що таке арешт майна, і як він застосовується

Арешт майна – міра забезпечення виконання боржником рішенням суду про примусове стягнення боргу. З одного боку, цей захід гарантує, що боржник не позбудеться майна, тоді його, при необхідності, можна буде:

  • Конфіскувати.
  • Продати на торгах.
  • Погасити борг з виручених сум.

З іншого боку, арешт майна є мірою психологічного тиску на неспроможного позичальника. Після того, як стався арешт авто або іншої власності, боржник розуміє, що до конфіскації залишилося недовго і починає активніше вирішувати проблему виплати боргів.

Отримавши рішення суду від кредитора, виконавець відкриває виконавче провадження, саме в його рамках і приймається рішення про арешт всього майна боржника або частини цього майна. Автомобілі заарештовують в першу чергу тому, що їх легко продати, і вони дорого коштують. Зазвичай арешт авто накладає заборону тільки на його відчуження. Тобто, в більшій частині випадків, їздити на арештованому авто можна.

Однак, метою виконавчого провадження є виконання рішення суду про виплату грошових сум. Виконавець наділений правом накладати заборону не тільки на відчуження, але і на використання майна. Якщо він порахує, що при використанні майна йому може бути завдано шкоди, яка знизить його вартість, або просто вирішить додатково натиснути на боржника, він може заборонити користуватися автомобілем. В цьому випадку, їздити на ньому буде неможливо, автомобіль заарештовують і передають на зберігання спеціальним організаціям займаються реалізацією арештованого майна.

Як зняти арешт з автомобіля

Зняти арешт з автомобіля або іншого майна може тільки той, хто його накладав – виконавець. Він погодиться на це тільки, коли рішення суду виконано і борг повністю погашений.

Якщо ви вважаєте, що авто заарештовано незаконно, можна зняти арешт через суд. Виграти таку справу, без допомоги юристів, дуже складно. Не ризикуйте, найміть адвоката.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img