img Реєстр боржників по кредитах Україна - юридична компанія «ПІК» | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Єдиний реєстр боржників України: як функціонує, і що робити позичальникові неробочого кредиту?

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Електронний відкритий ресурс по заборгованостям був створений з метою оприлюднити інформацію про громадян, у яких є невиконані майнові зобов’язання. Тим фізичним і юридичним особам, хто потрапив до Єдиного реєстру боржників України через кредити, вже винесені постанови про відкриття виконавчих проваджень. Тобто, коли виконавча служба отримує рішення про стягнення, прізвище неплатника додається в базу.

Чим загрожує для неплатника внесення до реєстру боржників за кредитами?

Якщо матеріали по фіз або юр особі вже внесені в базу, будь-який вид відчуження майна стає неможливим. Перед операцією нотаріуси зобов’язані перевіряти інформацію про клієнта в реєстрі. У разі, коли прізвище буде знайдено на сайті Міністерства юстиції, реєстратор або приватний нотаріус сповістять виконавчу службу про заплановану боржником операцію. Номери телефонів, електронна пошта, прізвище виконавця або органу знаходяться в реєстрі. У свою чергу, виконавець протягом наступного робочого дня приймає рішення про арешт майна боржника.

Окрім того, ресурс відкритий, і кредитори також проводять моніторинг бажаючих отримати той чи інший займ. Тому отримання кредиту неможливо для тих, хто в “чорному” списку.

Звична практика – перевірка інформації в реєстрі роботодавцем перед прийомом на роботу. Ніхто не хоче бачити на відповідальних посадах позичальника з невиконаними фінансовими зобов’язаннями.

Читати ще: ЯК ВИКУПИТИ КРЕДИТ У БАНКУ

Як вилучити відомості з Реєстру?

В Єдиному реєстрі боржників дані про неплатника за виконавчим провадженням можуть бути видалені, і підстави для цього визначені законодавчо. Інформація з Реєстру вилучається, якщо:

 • по виконавчому провадженню сам стягувач подає заяву про повернення виконавчого документа;
 • стягувач відмовляється залишати за собою нереалізоване майно;
 • введена тимчасова адміністрація в банк позичальника, отже, фінансова установа припиняє роботу і переходить в ряд банків, що ліквідуються;
 • минули всі терміни (3 роки) виконавчого провадження;
 • була подана апеляція, і виконавчий документ направлено до суду;
 • кредит закривається боржником;

Отже, реєстр, створений для реального виконання судових рішень, а саме – стягнення з кредитних позичальників, успішно працює. Держава створила важіль тиску на неплатників (ця база не єдина) , чим позбавила їх можливості проводити із заставним майном угоди, що вимагають державної реєстрації.

Можливо вам буде цікаво:

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 голоса, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img