img Єдиний реєстр боржників НБУ - юридична компанія | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Єдиний реєстр боржників НБУ: що це значить?

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

У березні 2018 року Президент підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення кредитного реєстру НБУ і вдосконаленні процесів управління кредитними ризиками банків». Створення такого списку – одне із зобов’язань України, взяте в рамках Асоціації з Європейським союзом. Це ж вимога висував МВФ.

Заради чого створено реєстр, і які дані можна в ньому отримати

На думку міжнародних організацій і наших законодавців, створення реєстру боржників по кредитах України буде сприяти зниженню числа проблемних кредитів, поліпшення інвестиційного клімату країни та зростання фінансового сектора. Але спробуємо розібратися, чим це загрожує боржникам.

Фактично, зміст реєстру в створенні єдиної відкритої державної бази, де буде зберігається інформація про позичальників, у які сума простроченої заборгованості перевищує 100 мінімальних зарплат (на сьогодні – 337,3 тис грн). Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Відразу варто обмовиться, що до реєстру боржників по кредитах України включаються тільки позичальники, у яких один з прострочених боргів вище названої суми. Тобто, якщо кредитів кілька і сумарно вони вище 337,3 тис грн, але жоден з них не дотягує до цієї позначки, до реєстру інформація про це не потрапить. Але в разі юросіб під дію Закону потрапляють і всі засновники з часткою більше 10%.

Читати ще: Викуп кредиту у банку або колекторів

Громадяни, чиї дані потрапили до реєстру боржників по кредитах України, позбавлені можливості передати своє майно третім особам або оформити на нього договір купівлі-продажу. Нотаріуси зобов’язуються перевіряти дані в реєстрі перед операцією. Крім того, передбачається, що аналогічним чином будуть надходити банки та інші кредитори. Втім, ще до прийняття Закону, в Україні існували приватні бюро кредитних історій (БКІ), з якими активно співпрацюють фінустанови. Тому, навряд чи варто розраховувати, що законодавче нововведення якось вплине на шанси боржників в отриманні нової позики, адже БКІ враховували і значно менші кредити.

Коли боржник виключається з реєстру

Вилучення даних з реєстру відбувається в наступних випадках:

  • Кредит погашений боржником;
  • Терміни позовної давності або виконавчого провадження по кредиту пройшли;
  • Згідно боргу подана апеляція;
  • У банк-кредитор введена тимчасова адміністрація і він перебуває на стадії ліквідації.
Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img