img Відповідальність за несплату по кредиту - юридична компанія | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Що робити якщо багато мікропозик

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

У цій статті спробуємо розібратися чи є вихід коли ви “закредитувались по повній програмі”. У вас п’ять, десять або п’ятнадцять мікропозик і тепер ви прийшли до того, що потрібно щось робити. Ми не станемо коментувати, скажімо тільки, що взяти таку кількість позик, можна або з великої нужди, або по великій дурості.

Отже, спробуємо відповісти, чи є вихід.

ЧИТАТИ ЩЕ: Кредит готівкою Україна

Взяти новий кредит в МФО.

Питання перше. Я хочу оформити кредит, щоб віддати все дрібні і платити один великий, але мені ніхто не дає. І це нормально, МФО і банки розуміють, що борги накопичилися не за один день і ви, швидше за все, брали нові кредити на погашення старих боргів. Довіри до таких клієнтів немає-вам відмовляють в 99% випадків . Іншими словами, перекредитуватися в вашому випадку неможливо, ніде, при цьому ви обіцяєте віддати гроші колекторам, які телефонують вам кожен день.

Дії колекторів незаконні.

Питання друге. Чи законні ті дії колекторів, якими вас примушують до сплати за кредитами? Ні, більша частина незаконна, але довести і притягти до відповідальності колекторів дуже складно, навіть якщо вдасться залучити до відповідальності колектора, це не звільняє вас від самого кредиту та оплати, ваш кредит можуть перепродати на іншу компанію і все по новому.

Можна платити кредити, всі потроху.

Питання третє. Ви платите скільки можете по 200-300 грн. за всіма кредитами і так, щоб кредитори були менш агресивним, створюєте видимість, що проблеми у вас тимчасові, а не постійні. Це гроші в нікуди, таку ситуацію можна назвати агонією, у вас катастрофічно не вистачає грошей ні на що, а 200-300 гривень йдуть на погашення як максимум штрафів або пені, при цьому борг не зменшується а тільки зростає. Розраховувати на те, що колектора таким чином будуть менш злі, не варто, їх логіка така – якщо є 300 гривень, значить є і більше, раз вдалося вибити 300 гривень, значить можна і більше.

Відповідальність за несплату по кредиту.

Питання четверте. Кримінальна відповідальність за несплату по кредиту . В Україні немає кримінальної відповідальності, є тільки адміністративна. Що вам загрожує, так це потрапити у всякого роду реєстри і чорні списки боржників по кредиту, не більше, ну і звичайно нескінченні загрози кари небесної. Винятком може бути тільки випадок з підробкою довідок або інших документів для отримання кредиту.

Яке майно можуть забрати колектора.

Запитання п’яте. Чи можуть забрати майно родичів, ні не можуть, якщо воно вам не належить, як виняток, може бути майно подружжя. Якщо кредит брав один з подружжя, можуть заарештувати і реалізувати ½ частину майна боржника, що перебуває в законному шлюбі.

Питання головне, що робити, якщо у вас 5 або 15 кредитів?

У такій ситуації складно радити, навіть з нашим досвідом і знаннями в цій області. Сподіваємося, що вище ми відповіли на головні питання людей, які потрапили в таку ситуацію. Зрозуміло одне, що продовжувати виплачувати 1000% на рік за простроченими кредитами – неможливо. Продовжувати кредитуватися і нарощувати борги в різних МФО та банках, робити собі дороще.Ваша вина в тому, що ви не можете оплачувати борги, вина кредитора в тому, що він видав вам позикові кошти, не перевіривши вашу платоспроможність.

Як підсумок. Якщо кредитор, колектор або фінансова компанія просто телефонують і погрожують, це можна порівняти з походом на пасіку, на кшталт кругом бджоли, їх багато і можуть вжалити, гудуть і літають навколо, але не страшно, можна навіть звикнути. Більш небезпечно коли бджоли прилетіли до вас в будинок.

Ніхто, не може стягнути з боржника кошти за рамками чинного законодавства. Для стягнення кредитору потрібно:

  • отримати рішення суду;
  • відкрити виконавче провадження;
  • виявити і арештувати майно;
  • реалізувати майно в рахунок погашення боргу.
Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(8 голосов, в среднем: 4.5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img