img Автомобіль заарештований за борги - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Що робити, якщо автомобіль заарештований за борги його колишнього власника

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Автомобілі стоять дорого. Їх власники, часто, просто не можуть працювати, не маючи машини. Цим користуються для того, щоб примусити автовласників до виконання зобов’язань, найчастіше безпосередньо з автомобілем незв’язаних. Будь борг, після винесення рішення по його примусового стягнення судом, може стати підставою для арешту машини. Автомобіль просто зупиняють на вулиці працівники патрульної поліції і вилучають його на штрафну стоянку, до скасування постанови про арешт. Іноді може бути накладено арешт на автомобіль за борги старого господаря. З’ясуємо, що робити в цьому випадку.

Причини арешту автомобілів за борги старого власника і порядок дій в цьому випадку

Юристи, які спеціалізуються в галузі автомобільного права, не втомлюються повторювати, що єдиний правильний метод покупки машини – це переоформлення її на себе. Однак, продажу машин за дорученням досі практикуються. Якщо покупець погодився на таку угоду, він повинен бути готовий до виникнення неприємних ситуацій.

Навіть якщо старий господар діяв сумлінно і ніякими обтяженнями машина на момент продажу обтяжена не була, обтяження можуть з’явитися пізніше. Наприклад, колишній власник візьме кредит і не зможе з ним розрахуватися. З точки зору закону, машина, передана їм за дорученням, залишається його власністю і на неї може бути накладено арешт, в забезпечення цивільного позову. Потрібно знати, що зняття такого арешту досить складна, з юридичної точки зору процедура, і якщо це сталося з вами, краще відразу звернутися за допомогою до юристів.

Арешт на машину, куплену за дорученням, з причин, пов’язаних з її колишнім власником, може бути накладено не тільки за борги. Слід зрозуміти, хто накладає арешт на автомобіль і з яких причин. Ініціаторами такого рішення можуть бути наступні інстанції:

  • Митні органи, якщо є підстави припускати незаконне ввезення транспорту в Україні.
  • Органи опіки та піклування, якщо власник авто не виконує обов’язків по утриманню законних утриманців.
  • Органи слідства, коли машина є доказом при розслідуванні злочину, або забезпечує цивільні позови по нанесеному збитку.
  • Національна поліція України, коли автомобіль брав участь в ДТП або є підозра в підробці документів машини, або зміну номерів її основних елементів.
  • Судові виконавці, в забезпечення виконання рішення суду щодо примусового стягнення боргів.

Зрозуміло, що всі ці причини, а не тільки остання, можуть бути пов’язані з попереднім власником. Слід з’ясувати орган, який наклав арешт в сервісному центрі МВС або в поліції і отримати там копію постанови. Далі необхідно вступати у взаємодію з цим органом. Зазвичай причиною арешту транспорту виявляються саме борги. Часто боржники навмисно продають машини, щоб їх не вилучили, саме тому і не варто купувати авто за дорученням.Можемо додати, що останнім часом є випадки, коли арешт відсутній на момент переоформлення автомобіля в сервісному центрі і чудесним чином з’являється на автомобілі нового власника.Зняти такий арешт можна тільки в судовому порядку.

Якщо арешт такої машини стався, краще відразу звертатися до адвоката. Він зможе правильно підготувати документи, щоб подати в суд на зняття арешту і грамотно захистити ваші права. Розраховувати на те, що колишній господар авто швидко розрахується з боргами, заради вас, не варто.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img