img Зняти арешт з автотранспорту - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Арешт автотранспортних засобів і його зняття

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

В Україні активно ведеться компанія по подоланню кризи неплатежів за боргами. Тому, в українському сегменті інтернету все частіше розміщують пошуковий запит «арешт на автомобіль як зняти». З’ясуємо, коли застосовується арешт автотранспорту і що робити власнику, коли автомобіль заарештований.

Що таке арешт автомобіля, коли і як він застосовується

Арешт майна, в порівнянні з його конфіскацією, не найстрашніше, але вельми неприємна обставина. Цей захід впливу застосовується для забезпечення виконання власником транспортного своїх зобов’язань перед третіми особами. Арешт на авто Україна дозволяє застосовувати тоді, коли у його власника є невиплачені своєчасно борги. Тобто, наявність кредиту, платежі по якому здійснюються відповідно до графіка, не може стати підставою для арешту майна.

Підставами для арешту майна є:

  • Судові рішення про примусове стягнення боргу або про зобов’язання власника транспорту виплатити відшкодування завданих збитків.
  • Факти несплати грошового штрафу протягом 15 днів або обов’язкових регулярних платежів (аліменти) протягом 3 місяців.

На цих підставах виконавець відкриває виконавче провадження і в його рамках накладає арешт на майно. При великих боргах, зазвичай заарештують все майно. При менших, його частину. Автомобіль заарештовують майже завжди, так як коштує він дорого, а продати його просто.

Зазвичай накладають арешт на відчуження автомобіля. Тобто, власник арештованого авто не може ним розпоряджатися (продавати, дарувати, обмінювати і т.д.). Однак, для спонукання власника транспорту до якнайшвидшого розрахунку, виконавець може заборонити і користування автомобілем.

Як відбувається зняття арешту з автотранспорту

Всі арешти майна знімає тільки той, хто їх накладає. Тобто, рішення про зняття арешту з авто повинен прийняти виконавець, який його наклав. Виконавець не погодиться на це поки борг не виплачений повністю. Якщо власник хоче зняти арешт з своєї машини, він повинен повністю розрахуватися з боргом, зібрати документи, що підтверджують цей факт і звернутися до виконавця. Тільки після цього арешт з автомобіля буде знято.

Неправомірні арешти автотранспорту відбуваються рідко, проте трапляються. Якщо таке сталося, арешт доведеться знімати через суд. Радимо найняти адвоката. Судовий процес і його виграш вимагають юридичних знань і практичного досвіду.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(5 голосов, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img