
Юридична компанія «ПІК»
Прийшов лист від приватного виконавця

Юристам часто задають питання про те, чи може приватний виконавець діяти без суду. Хочеться відповісти жартом: Він може може бути взагалі неосудним і діяти, як доведеться. Може він, і цілком осмислено, діяти всупереч закону. Але розберемося з цим докладніше.
Заробіток приватного виконавця безпосередньо залежить від стягнутих ним сум. Тому діють вони відважно і напористо, до такої міри, що колектори червоніють і ховаються по кутах. З моменту введення інституту таких виконавців, в 2017 році, вони показали високу ефективність. Кредитори, які прагнуть отримати борг без зволікань і в бажаному обсягі, тільки до приватних виконавців і звертаються.
Проте, права приватного виконавця, по відношенню до боржників, майже не відрізняються від можливостей представників державної виконавчої служби. Правда, державні виконавці можуть виселяти з житла, а приватні виконавці – ні. В іншому права рівні, і постанови про відкриття проваджень, арешти і конфіскація майна сиплються з них, як з рогу достатку. У боржників ж постає питання про те, як скасувати постанову приватного виконавця.
Що робити боржникам
Неспроможним позичальникам слід захищати свої права і звернутися за допомогою в спеціалізовану юридичну компанію. Юристи добре знають про українську правову колізію: Законодавство України дозволяє нотаріусам наносити на кредитні та іпотечні договори виконавчі написи, а приватним виконавцям відкривати провадження на цій підставі. Однак за рішенням Київського апеляційного суду від 2017 року, підтвердженого Великою палатою Верховного Суду, і ті, і ті дії незаконні. Всі витікаючи з виконавчого напису на іпотечному або кредитному договорі дії приватного виконавця будуть скасовані судом.
Помітить адвокат й інші незаконні дії виконавця, як викликані його легкою неосудністю, так і важкими злочинними намірами. Зверніться в юридичну компанію ПІК. Там добре знають, як боротися з приватними виконавцями.