img Чи списують банки борги по кредитах - компанія | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Спише банк безнадійний кредит

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Понад 50%, виданих українськими банками, кредитів є проблемними. Тобто, платежі по ним не проводяться зовсім, або проводяться не в повному обсязі, або несвоєчасно. Криза в економіці країни боляче вдарила не тільки по позичальниках, а й по самим банкам. Частина фінансових установ збанкрутувала. Для діючих банків портфелі проблемних кредитів становлять серйозну проблему. З’ясуємо, чи списують банки борги по кредитах.

Причини, які примушують банки списувати борги

Банки мають кілька причин для списання проблемних боргів. До них відносяться:

  • Необхідність резервування коштів під проблемні позики. Зарезервованими грошима банк користуватися не може. До тих пір, поки кредит числиться за банком, кошти недоступні.
  • Отримання грошей з боржника вимагає часу і витрат. Для примусового стягнення боргу необхідно отримати судове рішення, звернутися з ним до виконавців і очікувати стягнення коштів. Для виконання всієї процедури необхідно наймати юристів, а результат може бути нульовим – у позичальника, наприклад, не виявиться майна.
  • Продаж боргів колекторам, практично не приносить грошей, за те серйозно погіршує імідж банку. Колектори купують борги зі знижкою близько 90% від номіналу. При цьому колекторські агентства дуже жорстко працюють з позичальниками, а ті скаржаться на це, називаючи і банк, в якому отримували позику.

З цих причин списання боргів по кредитах, які стали проблемними, поступово відбувається.

Які кредити списати вдасться, а які ні

Національний банк України чітко встановив, що можуть бути списані тільки безнадійні кредити. Тобто, по кредиту повинен закінчитися термін позовної давності (3 роки), у позичальника не повинно бути майна, на яке можна звернути стягнення боргу, позичальник повинен відмовитися від запропонованої йому програми реструктуризації боргу. При реструктуризації змінюють правила погашення боргу, позичальник платить невеликі суми, але в перебігу тривалого часу.

Найчастіше під списання йдуть невеликі споживчі кредити. Витрати на їх стягнення можуть перевищити суму боргу. Українців, частіше за все, цікавить списання основного боргу по іпотеці. Не зумівши вносити платежі за таким кредитом, позичальник позбавляється житла, часто єдиного. Однак, сама по собі, іпотека передбачає наявність у боржника цінного майна – квартири або будинку. Відповідно, списання таких кредитів суперечить критеріям НБУ. На жаль, списання боргу по іпотеці неможливо. Зверніться до юристів, компаній, що займаються захистом позичальників, вам підкажуть інші шляхи вирішення проблеми.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 голоса, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img