img Не платити по кредиту - юридична компанія | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Що буде якщо не платити по кредиту?

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Сьогодні в українців вже немає того рівня недовіри до банків і кредитах, якій домінував в дев’яностих-нульових. І хоча спад економіки зменшив число користувачів кредитами, люди все ще вдаються до цього інструменту у вирішенні своїх фінансових завдань. Однак обставини не завжди дозволяють виплачувати кредити. У таких випадках боржники часто не знають своїх прав, ніж активно користуються банки. Під тиском кредиторів люди готові на все, аби тільки позбутися від боргового тягаря. Розберемося, які реальні наслідки чекають позичальника, у якого накопичився борг по кредиту.

Як діють кредитори

Дії банків щодо неплатників:

  • Суд по кредиту;
  • Відкриття виконавчого провадження;
  • Реалізація майна боржника.

В Україні існує єдиний законний механізм примусового стягнення боргів. Такими повноваженнями володіє Державна виконавча служба, яка може діяти відносно боржника тільки після суду по кредиту. Однак судові розгляди забирають у кредиторів гроші і час, тому вдаватися до послуг Феміди вони не поспішають. У банків є свої методи тиску на позичальника. Втім, не всі з них законні.

Читати ще: Реєстр боржників

Після виникнення прострочення платежу, боржника чекають дзвінки з кредитного відділу. Співробітники нагадують про термін виплати і цікавляться, чому вона не відбулася. На цьому етапі банк виступить в ролі «доброго поліцейського». Позичальнику можуть піти на зустріч і трохи відстрочити дату платежу, але ввічливо попередять про негативні наслідки несплати. Уже на цьому етапі кредит буде віднесений банком до проблемних. Якщо гроші не надходять в обумовлений термін, кредитор почне нараховувати пеню і штрафи, а боржника чекає ще один дзвінок від менеджерів. Цього разу тональність залишиться стриманою, але розмова буде жорсткішою.

Як уже згадувалося вище, єдиний спосіб стягнути борг – через суд. На попередніх стадіях можна було уникати кредитора без серйозних наслідків. Якщо справа все ж дійшла до судового розгляду, необхідно включитись в процес і залучити кваліфікованого профільного юриста. Банк буде домагатися визнання всієї суми боргу разом з не завжди правомірно нарахованими штрафами і пенею за прострочення. Раз справа зайшла так далеко, кредитор буде вичавлювати максимум, щоб покрити не тільки свої фінансові втрати, але і судові витрати. Якщо позов задовольнять, банк зажадає від виконавчої служби реалізації майна боржника для погашення боргових зобов’язань. У підсумку можна втратити власність, навіть якщо кредит був беззаставними.

Як захистити свої права

Залучення до справи спеціалізованих юристів мінімізує шкоду позичальника і захистить його майна від арешту та відчуження в рахунок погашення боргу. Існують різні схеми які дозволяють знизити збиток на покриття проблемного кредиту. Щоб дізнатися, який варіант захисту інтересів найбільш ефективний в вашому випадку, слід спочатку отримати безкоштовну консультацію кредитного юриста.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img