img Заборона на виїзд з України боржникам - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Детально, про заборону на виїзд з України боржникам

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Дізнатися про те, що довгоочікувана поїздка на відпочинок або закордонне відрядження не відбудеться прямо в аеропорту, звичайно, неприємно. Однак таке трапляється часто. Частина громадян, які мають кошти на закордонні поїздки, вперто не бажають платити борги або начисто забувають про них. У будь-якому випадку, плануючи поїздку за кордон, варто з’ясувати чи випустить вас прикордонна служба. Дізнаємося, як накладаються обмеження на виїзд і де дізнатися чи є заборона на виїзд за кордон.

Порядок накладення заборони на виїзд за кордон за борги

Перш ніж переходити безпосередньо до заборони залишати Україну, слід усвідомити, що борг – це не тільки взятий і прострочений кредит. Борги можуть утворюватися і іншими способами, це можуть бути:

  • Невиплачені своєчасно штрафи.
  • Прострочені аліменти і інші регулярні виплати.
  • Суми, присуджені судом в якості відшкодування завданих збитків.
  • Інші обов’язкові виплати.

Наявність будь-яких неоплачуваних грошових зобов’язань може стати підставою, щоб була накладена заборона на виїзд за кордон за борги.

Сама по собі заборона на виїзд накладається за рішенням суду, на підставі звернення виконавчої служби, в якості додаткової міри забезпечення виконання боржником зобов’язань.

Потрібно знати, що виїзд за кордон при наявності кредиту дозволений. Перешкодою до виїзду може стати тільки кредит, який своєчасно не виплачується. Для цього кредитор повинен звернутися до суду з позовом про примусове стягнення боргу, отримати позитивне рішення і звернутися з ним до виконавчої служби. Судовий виконавець збуджує виконавче провадження і одночасно з цим відомості про наявність боргу потрапляють в єдиний реєстр боржників Міністерства Юстиції України.

Далі, судовий виконавець може порахувати, що заборона на виїзд буде стимулом для розрахунку. Тоді він звертається до суду, отримує рішення про заборону на виїзд, передає його прикордонній службі, відомості про невиїзд громадянина вносяться в базу даних прикордонників і тільки після цього стає неможливим покинути країну. Прикордонна служба заборону на виїзд сама не встановлює, вона виконує рішення суду.

Зверніть увагу! Виконавчі провадження порушуються не тільки за рішенням суду. Регулярні обов’язкові виплати і не оскаржені штрафи теж можуть стати підставою для виконавчого провадження. Штраф повинен оплачуватися протягом 15 діб, після цього він передається виконавцю. На підставі невиплати регулярних платежів, наприклад аліментів, виконавче провадження порушується через три місяці. Далі, судовий виконавець може порахувати, що заборона на виїзд за кордон стане стимулом для розрахунку.

Де дізнатися, що виїзд за кордон заборонений

Єдине абсолютно достовірне джерело, яке може повідомити про наявність заборони покидати Україну – прикордонна служба. Правда, щоб отримати з неї ці відомості потрібно особисто прибути в службу і подати письмовий запит. Відповіді доведеться чекати близько 10 днів.

Можна звернутися до виконавців за місцем своєї прописки, але якщо виконавче провадження порушувалося не у них, відомості можуть бути неточними. Можна вивчити єдиний державний реєстр судових рішень, але і там є не всі.

Як позбутися від заборони залишати Україну

Єдина правильна відповідь на питання, як можна зняти заборону на виїзд за кордон – повністю погасити боргові зобов’язання. Але не слід вважати, що виплата боргу негайно відкриє вам виїзд за кордон. З документами підтверджують оплату, потрібно відправитися до судового виконавця, який накладав заборону, він звернеться до прикордонників, ті виключать громадянина з бази даних і тільки тоді виїзд відкриється. Вся процедура займе близько місяця, виняток лише заборона по аліментах, яку накладає і знімає сам виконавець .Таку заборона знімають протягом доби після оплати.

Якщо заборона на виїзд була накладена незаконно, зверніться за допомогою до юристів і налаштуйтесь на те, що знімати заборону доведеться через суд.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(5 голосов, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img