img Хто потрапляє в реєстр боржників - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Чи пов’язані внесення до реєстру боржників і обмеження на виїзд з України

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Кредитори втомилися чекати повернення боргів, держава втомилося від кризи неплатежів за борговими зобов’язаннями. Кредитори займаються активним збором заборгованостей і держава їм активно в цьому допомагає. Арешти майна боржників та інші заходи примусу до погашення заборгованості стали звичними. Одна з таких заходів – обмеження можливості виїзду українця за кордон. З’ясуємо, як пов’язані між собою єдиний реєстр боржників України і заборона на виїзд за кордон.

Що таке єдиний реєстр боржників і як він працює

Реєстр боржників України – це єдина база даних про всіх виконавчих провадженнях, порушених через наявність у громадян боргів. Розташовується єдиний реєстр боржників на сайті Міністерства Юстиції, і він доступний всім бажаючим. Тобто будь-яка людина, знаючи прізвище та ім’я громадянина або реєстраційний номер підприємства може зайти в реєстр і отримати відомості про наявність у них боргів.

На питання про те, хто потрапляє в реєстр боржників, можна відповісти так: туди потрапляють всі, щодо кого порушено виконавче провадження по примусовому стягненню боргу. Найчастіше схема внесення до реєстру боржників наступна:

  • Кредитор, а це не тільки банківська установа, а й, наприклад, колишня дружина якої не виплачуються аліменти, звертається до суду з позовом про стягнення боргу примусово. Багато українців не живуть за місцем реєстрації, а суд направляє все сповіщення саме за цією адресою. Тому, про порушення справи і винесеному рішенні боржник може не знати.
  • Отримавши позитивне рішення, кредитор відправляється в виконавчу службу, а та відкриває виконавче провадження.
  • Одночасно з порушенням виконавчого провадження, відомості потрапляють до єдиного реєстру боржників.

Це основний але не єдиний шлях внесення боржників до реєстру. Якщо на громадянина накладено штраф, а він його не оскаржував і не заплатив, через 15 днів, дані направляються в виконавчу службу, і вона порушує провадження. Рішення суду в цьому випадку не потрібно.

Виключення з реєстру проводиться виконавцями після повного погашення боргу або за рішенням суду про те, що виконавче провадження порушено неправомірно. Домогтися такого судового рішення надзвичайно складно, якщо ваші права порушені, перед зверненням до суду, отримаєте консультацію юриста та найміть адвоката.

Чи означає внесення до реєстру боржників заборону на виїзд за кордон

Перейдемо до питання про те, як пов’язані реєстр боржників з обмеженням на виїзд за кордон. Внесення боржника до реєстру і заборона на виїзд маю пряму, але не безпосередній зв’язок. Тобто, сам факт внесення до реєстру боржників ще не означає заборони на виїзд. Така заборона накладається, як додатковий захід забезпечення виконання боржником своїх обов’язків, за рішенням суду. Виняток тільки несплата аліментів, в цьому випадку виконавець ,маючи доступ, вносить заборону на виїзд з України самостійно, він же і знімає його.

Для того, щоб бути виключеним з бази даних прикордонників, необхідно або повністю погасити борг, або отримати рішення суду, яке скасовує заборону на виїзд, як захід впливу. Домогтися такого судового рішення без допомоги юристів складно.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img