
Юридична компанія «ПІК»
Що робити якщо загрожують колектори з мікрозаймів Україна

Популярні останнім часом, так звані, моментальні кредити, можуть зіграти з позичальником злий жарт. Прозорі, на перший погляд, умови і простота оформлення таких позик підкуповують багатьох. Але, якщо з яких-небудь причин боржник не встигає з платежем, дружелюбність кредитора моментально випаровується, а сума зростає, як снігова куля, за рахунок непомірних штрафів. Тональність розмови представників займодателя або колекторів і зовсім нагадує манеру спілкування «братків» з 90 х. Розглянемо, які реальні наслідки чекають неплатника і як захиститися від колекторів.
Що робити, коли загрожують колектори?
Єдиний законний механізм стягнення боргу передбачає судовий розгляд. МФО такий шлях не підходить, адже суми позик не покриють грошових і часових витрат на суди. Тому «телефонний тероризм» – практично єдиний доступний їм інструмент повернення кредитів.
З дзвінками колекторів можна взагалі нічого не робити. Ніяких наслідків це не матиме. Виконувати свої погрози вони теж не стануть. Ніхто не піде на кримінальний злочин через декількох тисяч гривень. Однак, нерідко вони знаходять номера родичів або друзів позичальника і починають «кошмарити» їх. В цьому випадку, або просто, коли їх наполегливість переходить будь-які межі, їх спритність можна зменшити. Тут Закон буде на стороні боржника. Дії колекторів часто тягнуть на кілька статей Кримінального кодексу і на них можна заявити в правоохоронні органи.
Як написати заяву в поліцію?
Звернутися можна в будь-яке зручне відділення поліції. Єдиної форми подачі заяви в поліцію немає. Необхідно максимально точно викласти суть правопорушення і всі подробиці: дату і час дзвінка, зміст розмови. Не зайвим буде вказати статті Кримінального кодексу, які були порушені. У разі колекторів це зазвичай 189я ( «Вимагання») 190я ( «Шахрайство»), 194я ( «Навмисне знищення або пошкодження майна»), 195я ( «Загроза знищення майна»), 355я ( «Примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань») та інші. Після викладу суті слід сформулювати запит. Вкажіть що:
- Просіть прийняти заяву і зареєструвати її в Єдиному реєстрі досудових розслідувань протягом 24 годин відповідно до ст. 214 КПК; і
- Провести необхідні слідчі дії з метою встановити винну особу згідно зі ст. 223 КПК і передати матеріали в суд;
- В іншому випадку будете змушені оскаржити бездіяльність поліції згідно ст. 303 КПК.
Щоб збільшити шанси, що поліція буде виконувати свою роботу, необхідно зафіксувати якомога більше доказів протиправних дій колекторів. Для цього можна записувати телефонну розмову на диктофон або відео камеру. Другий спосіб краще. Увімкніть гучний зв’язок і знімайте так, щоб було видно номер абонента. Обов’язково попередьте на початку, що розмова записується. Також вимагайте від абонента представитися, назвати організацію, яку він (а) являє. Електронну копію доказів слід взяти з собою.