Юридична компанія «ПІК»

Що робити, якщо дзвонять колектори

 

Про дзвінки по телефону, які виходять від колекторів, скоро будуть розповідати страшні казки. Боржники не знають як позбутися від них і задають безліч питань. Відповімо на найбільш часті:

Чи законні дзвінки колекторів?

Звичайно, кредитор має право на спілкування з позичальником, в тому числі і на повідомлення йому про наявність заборгованості та вимозі її оплатити. Інша річ, що цим правом колектори часто зловживають, перетворюючи телефон в елемент психологічного тиску, що межує з терором. Вони дзвонять з невеликими перервами, в тому числі по ночах, і залякують позичальника.

Порада юридичної компанії “ПІК”

“Запам’ятайте: дзвінки колекторів законні тільки в частині спілкування з боржником в робочий час, по буднях. Автодозвон та нескінченні дзвінки – незаконні”.

Що говорить закон про дзвінки колекторів?

Права колекторів на телефонне спілкування з боржником обмежені. Вони не мають права:

 • телефонувати в нічний час;
 • здійснювати безліч дзвінків за короткий час;
 • погрожувати по телефону.

Однак ці вимоги колекторами часто порушуються, в розрахунку на те, що позичальник не стане звертатися в поліцію, а при зверненні не зможе довести факт правопорушення. Окремого закону про колекторів немає. Але в 2021 році вступають в силу законодавчі зміни щодо посилення захисту прав боржників.

Що робити, якщо дзвонять колектори з різних номерів?

Якби можна було позбутися від неприємних дзвінків заблокувавши всього один номер, колектори б діяли інакше.

Важливо! Для припинення протиправних дзвінків їх потрібно грамотно зафіксувати і написати заяву в поліцію. Це досить складний процес. Краще найняти для цього адвоката. Це також технічна складова, колектора мають великі колл-центри і багато номерів.

Чи мають право колектори дзвонити на роботу?

Якщо мова йде про повідомлення роботодавцям і колегам про наявність у співробітника боргу, то теоретично колектори такого права не мають. Але довести факт розголошення конфіденційної інформації та залучити винуватця до відповідальності вкрай складно. Якщо мова про дзвінки боржнику в його робочий час, то заборони на такі дії не існує.

Чому колектори дзвонять родичам?

Завдання колекторів – швидко отримати гроші будь-яким способом. Варіант, що перелякані за вас родичі назбирають гроші і розрахуються, колекторам цілком підходить. Якщо цього не відбудеться, то вони сподіваються, що переживання за рідних і небажання виглядати в їхніх очах бідним невдахою спонукає боржника знайти кошти на оплату кредиту.

Що робити, коли дзвонять колектори?

Порада юридичної компанії “ПІК”

“Ховатися від небажаних дзвінків та не відповідати – не вихід. Колектори все одно знайдуть спосіб з вами зв’язатися. Відповідайте їм коректно. Дзвінок бажано записувати”.

Якщо колектор порушує закон, погрожує це можна використовувати проти нього. На вимоги, що виходять за межі законних, не погоджуйтеся. Повідомте про бажання найняти адвоката.

Важливо! Найм юриста для захисту ваших прав, дійсно здатний, якщо і не вирішити проблему відразу, то змусити колекторів триматися в рамках законодавства.

 

Як захиститися від колекторів?

Як боротися з колекторами! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн