
Юридична компанія «ПІК»
Що робити, якщо дзвонять колектори

Про дзвінки по телефону, які виходять від колекторів, скоро будуть розповідати страшні казки. Боржники не знають як позбутися від них і задають безліч питань. Відповімо на найбільш часті:
Чи законні дзвінки колекторів?
Звичайно, кредитор має право на спілкування з позичальником, в тому числі і на повідомлення йому про наявність заборгованості та вимозі її оплатити. Інша річ, що цим правом колектори часто зловживають, перетворюючи телефон в елемент психологічного тиску, що межує з терором. Вони дзвонять з невеликими перервами, в тому числі по ночах, і залякують позичальника.
Порада юридичної компанії “ПІК”
“Запам’ятайте: дзвінки колекторів законні тільки в частині спілкування з боржником в робочий час, по буднях. Автодозвон та нескінченні дзвінки – незаконні”.
Що говорить закон про дзвінки колекторів?
Права колекторів на телефонне спілкування з боржником обмежені. Вони не мають права:
- телефонувати в нічний час;
- здійснювати безліч дзвінків за короткий час;
- погрожувати по телефону.
Однак ці вимоги колекторами часто порушуються, в розрахунку на те, що позичальник не стане звертатися в поліцію, а при зверненні не зможе довести факт правопорушення. Окремого закону про колекторів немає. Але в 2021 році вступають в силу законодавчі зміни щодо посилення захисту прав боржників.
Що робити, якщо дзвонять колектори з різних номерів?
Якби можна було позбутися від неприємних дзвінків заблокувавши всього один номер, колектори б діяли інакше.
Важливо! Для припинення протиправних дзвінків їх потрібно грамотно зафіксувати і написати заяву в поліцію. Це досить складний процес. Краще найняти для цього адвоката. Це також технічна складова, колектора мають великі колл-центри і багато номерів.
Чи мають право колектори дзвонити на роботу?
Якщо мова йде про повідомлення роботодавцям і колегам про наявність у співробітника боргу, то теоретично колектори такого права не мають. Але довести факт розголошення конфіденційної інформації та залучити винуватця до відповідальності вкрай складно. Якщо мова про дзвінки боржнику в його робочий час, то заборони на такі дії не існує.
Чому колектори дзвонять родичам?
Завдання колекторів – швидко отримати гроші будь-яким способом. Варіант, що перелякані за вас родичі назбирають гроші і розрахуються, колекторам цілком підходить. Якщо цього не відбудеться, то вони сподіваються, що переживання за рідних і небажання виглядати в їхніх очах бідним невдахою спонукає боржника знайти кошти на оплату кредиту.
Що робити, коли дзвонять колектори?
Порада юридичної компанії “ПІК”
“Ховатися від небажаних дзвінків та не відповідати – не вихід. Колектори все одно знайдуть спосіб з вами зв’язатися. Відповідайте їм коректно. Дзвінок бажано записувати”.
Якщо колектор порушує закон, погрожує це можна використовувати проти нього. На вимоги, що виходять за межі законних, не погоджуйтеся. Повідомте про бажання найняти адвоката.
Важливо! Найм юриста для захисту ваших прав, дійсно здатний, якщо і не вирішити проблему відразу, то змусити колекторів триматися в рамках законодавства.