
Юридична компанія «ПІК»
Куди звернутися зі скаргою на колекторів

Скарга на дзвінки колекторів по ночах – одна з найбільш частих в нашій пошті. Але, звичайно, такими дрібницями колектори себе не обмежують. Вони розголошують конфіденційну інформацію залякують боржника і його сім’ю розоренням, іноді погрожують фізичною розправою і навіть втілюють ці загрози життя. Витримати цей рівень психологічного тиску може не кожен. З’ясуємо, чи вдасться змусити збирачів боргів в правове поле, і як подати заяву на колекторів в державні органи.
Куди і як скаржитися на колекторів
Скарга на колекторів повинна переслідувати, в першу чергу, мету припинення протиправних дій і, тільки в другу чергу, залучення до відповідальності конкретних виконавців. Тому варто спробувати налякати самих колекторів найстрашнішим для них – позбавленням можливості заробляти.
Перед тим, як написати скаргу на колекторів, слід дізнатися, що формально їх діяльність називається факторингом. На заняття такою діяльністю потрібна державна ліцензія. Отримати таку ліцензію складно і дорого, а втратити можна швидко і легко. Загроза позбавлення ліцензії може змусити колекторів відмовитися від застосування неправових дій.
Скаржитися треба до всіх можливих інстанцій:
- НБУ, який контролює всю фінансову діяльність;
- Державна інспекція з питань захисту прав споживачів. Кредитна діяльність це сфера надання послуг.
- Поліцію. Своїми діями колектора порушують норми адміністративного і кримінального законодавства.
- Міністерство юстиції України.
Заява на колекторів повинна містити докази порушення прав заявника та іншої протиправної діяльності. Тому перед тим, як подати скаргу на колекторів, необхідно ці докази зібрати і задокументувати їх відповідним чином.
Можна записувати телефонні дзвінки і фіксувати їх час. Підтверджувати факти погроз показаннями свідків, фото і відеозйомкою. Колектори хочуть грошей, а не сісти в тюрму. Тому, закон вони порушують тоді, коли вважають, що довести порушення не вдасться. Правила документування протиправної діяльності колекторів добре відомі кредитним адвокатам. До них і радимо звернутися за допомогою.
Чим юристи допоможуть боржнику
Юристи з питань кредитування не тільки підкажуть, як написати заяву на колекторів, а й самі складають її і подадуть в потрібні органи, разом з правильно зафіксованими доказами порушень. Зазвичай для припинення протиправного тиску колекторів досить самого факту появи в справі юриста.
Крім того, кредитні адвокати запропонують варіанти погашення боргу. Можливо їм вдасться домовиться з колекторами про повне погашення кредиту за частину номінальної суми. Така можливість у колекторів є і, при правильному підході, досягти цієї мети можливо. Якщо навіть немає коштів на погашення, консультація і правильно подана скарга зменшить тиск на боржника.