Юридична компанія «ПІК»

Куди звернутися зі скаргою на колекторів

Скарга на дзвінки колекторів по ночах – одна з найбільш частих в нашій пошті. Але, звичайно, такими дрібницями колектори себе не обмежують. Вони розголошують конфіденційну інформацію залякують боржника і його сім’ю розоренням, іноді погрожують фізичною розправою і навіть втілюють ці загрози життя. Витримати цей рівень психологічного тиску може не кожен. З’ясуємо, чи вдасться змусити збирачів боргів в правове поле, і як подати заяву на колекторів в державні органи.

Куди і як скаржитися на колекторів

Скарга на колекторів повинна переслідувати, в першу чергу, мету припинення протиправних дій і, тільки в другу чергу, залучення до відповідальності конкретних виконавців. Тому варто спробувати налякати самих колекторів найстрашнішим для них – позбавленням можливості заробляти.

Перед тим, як написати скаргу на колекторів, слід дізнатися, що формально їх діяльність називається факторингом. На заняття такою діяльністю потрібна державна ліцензія. Отримати таку ліцензію складно і дорого, а втратити можна швидко і легко. Загроза позбавлення ліцензії може змусити колекторів відмовитися від застосування неправових дій.

Скаржитися треба до всіх можливих інстанцій:

 • НБУ, який контролює всю фінансову діяльність;
 • Державна інспекція з питань захисту прав споживачів. Кредитна діяльність це сфера надання послуг.
 • Поліцію. Своїми діями колектора порушують норми адміністративного і кримінального законодавства.
 • Міністерство юстиції України.

Заява на колекторів повинна містити докази порушення прав заявника та іншої протиправної діяльності. Тому перед тим, як подати скаргу на колекторів, необхідно ці докази зібрати і задокументувати їх відповідним чином.

Можна записувати телефонні дзвінки і фіксувати їх час. Підтверджувати факти погроз показаннями свідків, фото і відеозйомкою. Колектори хочуть грошей, а не сісти в тюрму. Тому, закон вони порушують тоді, коли вважають, що довести порушення не вдасться. Правила документування протиправної діяльності колекторів добре відомі кредитним адвокатам. До них і радимо звернутися за допомогою.

Чим юристи допоможуть боржнику

Юристи з питань кредитування не тільки підкажуть, як написати заяву на колекторів, а й самі складають її і подадуть в потрібні органи, разом з правильно зафіксованими доказами порушень. Зазвичай для припинення протиправного тиску колекторів досить самого факту появи в справі юриста.

Крім того, кредитні адвокати запропонують варіанти погашення боргу. Можливо їм вдасться домовиться з колекторами про повне погашення кредиту за частину номінальної суми. Така можливість у колекторів є і, при правильному підході, досягти цієї мети можливо. Якщо навіть немає коштів на погашення, консультація і правильно подана скарга зменшить тиск на боржника.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн