Як написати заяву в поліцію на колекторів?
Професія колектора не має на увазі такту і ввічливості. Їх мета – вичавити з боржника максимум. У методах вони не гидливі: шантаж, погрози, тиск, психологічні маніпуляції і залякування. Всі ці жахи працюють на позичальників і змушують їх йти на відчайдушні заходи, аби погасити борг. Однак, багатьом банально не вистачає підкутості в законодавстві. Розглянемо законні методи протидії колекторам і реальні наслідки їх загроз в даній статті.
ЧИТАТИ ЩЕ: НАЦКОМФІНПОСЛУГ СКАРГА НА МФО
Чого чекати, якщо МФО передала борг колекторам?
Єдиний законний механізм стягнення боргу в Україні – через Виконавчу службу за рішенням суду. І кредитори, і колектори про це прекрасно знають. Але часто про це не відомо позичальникам. На це і розрахунок. Основний інструмент – телефонний тероризм. Дзвінки по п’ять-десять-двадцять разів на день, серед ночі, близьким, на роботу. У хід йдуть необгрунтовані погрози перебільшеними фінансовими наслідками, кримінальною відповідальністю і фізичною розправою над боржником і його родичами. Потім в рідкісних випадках можна чекати візиту «інспекторів» додому і на роботу, атаку на репутацію позичальника. Колектори сповіщають про заборгованість френд-лист позичальника в соцмережах і обклеюють його під’їзд «ганебними листами». Тут їх інструментарій вичерпується. Щоб домогтися реального стягнення потрібно йти в суд, а це недоцільно з економічної точки зору – витрати на процес не покриються сумою боргу.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЯК ЗАКРИТИ МІКРОЗАЙМИ
Що робити, якщо загрожують колектори?
Всі перераховані методи тиску необхідно фіксувати. Коли надходить дзвінок колекторів насамперед потрібно записати номер телефону і час дзвінка. Потім попередити про те, що дзвінок записується (і вести запис) і зажадати у абонента назвати своє прізвище, ім’я, по батькові та компанію, яку вони представляють. Якщо вона не збігається з компанією-кредитором, то додатково уточнити, на підставі чого вони висувають вимоги по кредиту і чи був договір передачі прав на боргові зобов’язання. Якщо на будь-який з цих питань, хто телефонує відповідати відмовляється, сенсу продовжувати розмову немає. В іншому випадку, необхідно запросити всі дані і документи надіслати листом. Якщо на це буде відмова, або просять адресу – закінчуйте розмову. Швидше за все, ви маєте справу з шахраями, які якимось чином отримали доступ до бази боржників банку, або МФО. У разі візиту «інспекторів» додому або на роботу слід негайно викликати поліцію.
Зафіксувавши всі факти тиску, можна писати заяву в поліцію. Викладіть всі факти і підкріпите їх зібраними доказами. Колекторам, в залежності від конкретної ситуації, загрожує юридична відповідальність за статтями 189 ( «Вимагання»), 190 ( «Шахрайство»), 194 ( «Навмисне знищення або пошкодження майна»), 195 ( «Загроза знищення майна»), 355 ( « примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань ») і іншими статтями Кримінального кодексу України. Після написання заяви, варто обзавестися телефоном слідчого, домогтися внесення справи до Єдиного реєстру досудових розслідувань і підтримувати контакт, цікавлячись долею справи.
📲❓✔️Як написати заяву в поліцію на колекторів? Відповіді на питання по займах в МФО, ви можете отримати звернувшись в юридичну компанію “ПІК”. Залишайте заявку прямо зараз, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.
🔥🔥🔥 Рекомендуємо : ТОП 5 СТАТЕЙ
📃 Читати: ВИКОНАВЧИЙ АБО НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС
📃 Читати: СУД ЗА ОНЛАЙН ПОЗИКОЮ ТА МІКРОЗАЙМОМ
📃 Читати: АРЕШТ І СПИСАННЯ БОРГУ З ЗАРПЛАТИ
📃 Читати: ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ МФО ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ
📃 Читати: КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ БОРЖНИКІВ МФО
⭐⭐⭐⭐⭐ Ознайомитися з цінами і послугами, Ви можете клікнувши на посилання.
✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:
- Списанню боргу за кредитом
- Захист від колекторів і фінансових компаній
- Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
- Виконавчим і судовим провадженням
Та інших питань
➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01