
Юридична компанія «ПІК»
ЯК НАПИСАТИ ЗАЯВУ В ПОЛІЦІЮ НА КОЛЕКТОРІВ?

Професія колектора не має на увазі такту і ввічливості. Їх мета – вичавити з боржника максимум. У методах вони не гидливі: шантаж, погрози, тиск, психологічні маніпуляції і залякування. Всі ці жахи працюють на позичальників і змушують їх йти на відчайдушні заходи, аби погасити борг.
Багатьом банально не вистачає обізнаності в законодавстві. Розглянемо законні методи протидії колекторам і реальні наслідки їх загроз в даній статті.
Чого чекати, якщо МФО передала борг колекторам?
Важливо! Єдиний законний механізм стягнення боргу в Україні – через Виконавчу службу за рішенням суду.
І кредитори, і колектори про це прекрасно знають. Але часто про це не відомо позичальникам. На це і розрахунок. Основний інструмент – телефонний тероризм. Дзвінки по п’ять-десять-двадцять разів на день, серед ночі, близьким, на роботу.
Порада юридичної компанії “ПІК”
Не розраховуйте на етичні рамки, маючи справу з колекторами. У хід йдуть погрози кримінальним покаранням і фізичною розправою над боржником та його родичами.
В рідкісних випадках можна чекати візиту «інспекторів» додому і на роботу, атаку на репутацію позичальника. Колектори сповіщають про заборгованість френд-лист позичальника в соцмережах і обклеюють його під’їзд «ганебними листами». Тут їх інструментарій вичерпується. Щоб домогтися реального стягнення потрібно йти в суд, а це недоцільно з економічної точки зору – витрати на процес не покриваються сумою боргу.
Що робити, якщо погрожують колектори?
Важливо! Всі перераховані методи тиску необхідно фіксувати.
- Коли надходить дзвінок колекторів насамперед потрібно записати номер телефону і час дзвінка.
- Потім попередити про те, що дзвінок записується (і вести запис) і зажадати у абонента назвати своє прізвище, ім’я, по батькові та компанію, яку вони представляють.
- Якщо вона не збігається з компанією-кредитором, то додатково уточнити, на підставі чого вони висувають вимоги по кредиту і чи був договір передачі прав на боргові зобов’язання.
- Якщо на будь-який з цих питань, хто телефонує відповідати відмовляється, сенсу продовжувати розмову немає.
До відома! Іноді доцільно запросити всі дані і документи надіслати листом. Якщо на це буде відмова, або просять адресу – закінчуйте розмову. Швидше за все, ви маєте справу з шахраями, які якимось чином отримали доступ до бази боржників банку, або МФО. У разі візиту «інспекторів» додому або на роботу слід негайно викликати поліцію.
Порада юридичної компанії “ПІК”
Зафіксувавши всі факти тиску, можна писати заяву в поліцію. Викладіть всі факти і підкріпіть їх зібраними доказами.
Колекторам, в залежності від конкретної ситуації, загрожує юридична відповідальність за статтями 189 («Вимагання»), 190 («Шахрайство»), 194 («Навмисне знищення або пошкодження майна»), 195 («Погроза знищення майна»), 355 («Примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань») і іншими статтями Кримінального кодексу України.
Увага! Після написання заяви, варто обзавестися телефоном слідчого, домогтися внесення справи до Єдиного реєстру досудових розслідувань і підтримувати контакт, цікавлячись долею справи.