
Юридична компанія «ПІК»
Заява в поліцію на МФО

Випадки протиправних дій колекторів в Україні відбуваються часто. Дійшло до того, що пошуковий запит: «заява в поліцію на колекторів Україна» розміщують в мережі сотні разів на дню. Люди втомилися перебувати під пресингом колекторських агентств і прагнуть звільнитися від тиску. Розберемося, як діяти правильно, щоб отримати захист від колекторів в поліції.
Колекторські агентства або МФО, як вони називаються правильно, факторингові компанії заробляють тим, що видають кредити або викуповують борги зі знижкою і прагнуть отримати їх з боржника повністю. Правовий шлях отримання боргу включає наступні етапи:
- Звернення до суду з позовом про стягнення боргу примусово і отримання позитивного рішення.
- Звернення з рішенням суду в виконавчу службу і відкриття виконавчого провадження.
- Арешт майна боржника, його конфіскація і розпродаж.
- Погашення боргу за рахунок коштів виручених від розпродажу.
Стягнення боргу цим методом займає іноді роки. Колектори хочуть отримати свої гроші швидко, тому діють на межі бандитизму, а іноді і переступають цю межу. Боржника залякують самими різними способами, починаючи з дзвінків в середині ночі і закінчуючи прямим фізичним насильством. Чекати, коли проти вас зроблять злочин не можна, потрібно звернутися в поліцію.
Проблема в тому, що поліція і колектори знаходяться в складних взаєминах. Розраховувати на те, що поліцейські кинуться захищати боржника не доводиться. Справа не в тому, що поліція підкуплена, а в тому, що у неї багато справ, а довести злочин колекторів складно. Колектора прагнуть балансувати на межі закону і не вимовляють прямих загроз при свідках. Справа щодо колекторів «лягає під сукно».
Змусити поліцейських працювати може скарга в прокуратуру на бездіяльність поліції, зразок якої легко знайти в інтернеті. Однак краще доручити свій захист професіоналам. Зверніться в антиколекторську юридичну компанію ПІК, її фахівці зможуть зафіксувати протиправні дії колекторів, змусити поліцію працювати і захистити ваші інтереси.