
Юридична компанія «ПІК»
ЯК ЗАКОННО НЕ ПЛАТИТИ КРЕДИТИ

Питання про те, як законно не платити кредит, цікавить велику кількість українців. У зв’язку з плачевним станом економіки країни, багато громадян користуються можливостями позики в МФО, отримання онлайн-кредиту або зняттям грошей з кредитних карт. Роблять це, майже не замислюючись над тим, як погашати борг. Серед народу циркулюють чутки про те, що існують якісь знання про те, як легально не платити кредит. Інтернет активно такі чутки підтримує і роздуває. З’ясуємо, чи дійсно є способи не платити кредит, як не зазнати при цьому втрат і залишатися в рамках законодавства.
Кредитні зобов’язання, з точки зору законів України
Десятки рецептів, як не платити кредити законно, передаються з вуст в уста і поширюються, зі швидкістю світла, інтернетом. На жаль, вони мають мало спільного з дійсністю.
Законодавство України захищає права як позичальників, так і кредиторів. Уклавши договір кредитування, обидві сторони взяли на себе зобов’язання. Видавши гроші, кредитор свою частину зобов’язань виконав. Позичальник повинен своєчасно вносити платежі і погасити кредит повністю до встановленої дати. Якщо він цього не робить, порушуються права кредитора, і держава стає на його захист. Таким чином, відповіді на питання, як не платити кредит законно, не існує.
Єдиний випадок, коли позичені гроші можна не повертати, це визнання договору кредитування юридично нікчемним. Для цього текст договору повинен містити грубі порушення законодавства. Таке відбувається вкрай рідко, договори з МФО шаблонні, а кредитів видають сотні тисяч. Навіть якщо немає можливості визнати договір юридично нікчемним, можливо будуть виявлені порушення законів, що дозволяють опротестувати окремі частини договору. У договорах мікрокредитування часто встановлюються штрафні санкції, що порушують законні права позичальника. Непомірні штрафи можна опротестувати і істотно знизити суму боргу в разі подачі на вас в суд. Самостійно подавати до суду на МФО, сьогодні безперспективно.
Чим юристи ще можуть допомогти боржнику
Боржники, які відчувають фінансові труднощі, повинні правильно поставити питання. Питати треба не про те, як законно не платити кредит, а про те, як законними способами уникнути найбільш важких наслідків неплатежів і погасити борг щадним для боржника способом. При такій постановці питання, юристи можуть дати правильну пораду.
Найбільш важкий наслідок кредитної заборгованості, коли борг визнаний судом або зроблено виконавчий напис. З урахуванням того, що за рахунок штрафів і пені, борг по мікропозикам може швидко збільшитися в кілька разів, реально позичити на телевізор, а позбутися автомобіля.
У юридичній практиці, що склалася щодо захисту боржників, адвокати можуть відтягнути вилучення майна на кілька місяців, а іноді і років. За цей час необхідно знайти спосіб погасити борг і зберегти власність. Зараз добре працює схема викупу кредиту і погашення його зі знижкою. Зверніться в юридичну компанію ПІК, там підкажуть, що робити.