
Юридична компанія «ПІК»
Кредит боржникам з простроченням

Мікрозайми, у зв’язку з погіршенням матеріального становища українців, стали надзвичайно популярні. Видають їх майже кожному бажаючому, перевірка платоспроможності позичальника відсутня. Однак легкість отримання позики часто обертається серйозними проблемами при його погашенні. З’ясуємо, чого категорично робити не можна, якщо ви маєте кредит з простроченнями, і куди звернутися за допомогою.
Чому мікропозики настільки небезпечні для позичальників
До мікрозаймів відносяться порівняно невеликі за розміром кредити видаються без застави та належної перевірки позичальника кредиту. Найбільш часто такі позики беруть в мікрофінансових організаціях (МФО) або онлайн. Позики по кредитних картах різних банківських установ не відрізняються від названих раніше своїми умовами і теж відносяться до мікрозаймів.
Люди, що отримують швидку позику, часто не замислюються про те, що вступили в кредитні відносини. Коли виникають проблеми з платежами, в інтернеті з’являються пошукові запити типу: «взяти кредит з простроченнями в МФО», що говорить про те, що позичальник мало розуміє свою ситуацію. Взяти кредит з простроченням до МФО з часом стає неможливо. За прострочення по мікропозикам нараховуються грабіжницькі штрафи і пені, і люди шукають, де взяти ще один кредит, щоб погасити хоча б відсотки або зробити пролонгацію кредиту. Іноді, в перший же день прострочення, сума боргу збільшується вдвічі. У сукупності з надзвичайно завищеною процентною ставкою, прострочена мікропозика може створити серйозні проблеми своєму одержувачу, який “набрався” кредитів.
Кредит на карту з простроченнями в Україні теж не видають. Але прострочення трапляються і тут володар карти з подивом дізнався, що умови кредитування сильно відрізняються від звичайних банківських, і відповідаю тим, що виставляють різні МФО.
Що буде далі?
Кредитори чекати не люблять. На позичальника спускаються колектори. Їх мета – залякати і примусити боржника терміново розрахуватися, “знайти” гроші будь-яким способом. Їх загрози ефемерні тільки частково. Та частина, яка відноситься до подачі в суд, арешту майна, його конфіскації і розпродажу за безцінь, цілком можлива. Але на запитання: «якщо прострочення за кредитом, що робити?», колектор відповідає завжди невірно.
Що робити, якщо ви прострочили платежі
Спочатку чітко з’ясуємо, чого робити не можна ні в якому разі. Не можна брати позику в іншому МФО, щоб розрахуватися за наявного боргу, а саме таку пораду подають колектори. Подумайте самі:
- Ви взяли порівняно невелику суму в борг, але заплатити її своєчасно не зуміли.
- Сума боргу помітно зросла. Тепер дайте відповідь на питання: «Чи зможете ви вчасно оплатити новий кредит, взятий на тих же умовах, на велику суму?». Правильна відповідь на нього – ні. Відповідно, маючи кредит з простроченням, потрібно шукати інші способи виходу з положення.
Варіанти вирішення проблеми, а вони є, вам можуть підказати в юридичній компанії ПІК. Компанія спеціалізується на захисті прав позичальників понад 10-ти років. Списані мільйонні суми боргів. Захищені тисячі клієнтів. Кожна кредитна справа має свої особливості. Видати універсальні поради неможливо. Зверніться за консультацією в ПІК, і дізнайтеся, як діяти правильно.