img Термін позовної давності - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Термін позовної давності по кредиту, помилки і хитрощі кредитора

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Кредитори, як правило, це великі організації, у яких багато позичальників і в яких працюють звичайні люди. Людям властиво помилятися, вони можуть забути своєчасно зажадати виплатити борг. Такі помилки іноді допомагають позичальникам зняти з себе відповідальність за виплату боргу. З’ясуємо, яким є термін позовної давності по кредиту, і на які хитрощі йдуть кредитори для його продовження.

ЧИТАТИ ЩЕ: Якщо не платити мікропозику

Що таке термін позовної давності і який період його дії в Україні

Термін позовної давності – це період часу, протягом якого юридична або фізична особа, чиї права порушені, має право на звернення до суду з позовом про поновлення своїх прав. Тобто, навіть якщо права позивача дійсно порушені, і цьому є докази, при пропуску строку позовної давності, позивач позбавляється можливості відновити свої права, через суд.

Право вимоги по кредиту, теж право, і воно порушується неплатниками. Якщо кредитор, в особі своїх співробітників, не звернувся до суду своєчасно, то захист його права на отримання боргу не провадиться. Тобто, законним способом він не може примусити боржника до оплати. Відразу обмовимося, якщо колектори викупили борг, з точки зору закону, вони стають кредиторами і мають не більше і не менше прав, ніж банк, який їм продав кредит. Термін давності єдиний для банків і колекторів.

В Україні термін позовної давності по кредиту становить 3 роки. Проблема в тому, що законодавство чітко не визначає, з якого моменту обчислюється строк давності за кредитними спорами.

ЧИТАТИ ЩЕ: Термін позовної давності

Юридична практика щодо застосування терміну давності до позовів про примусове стягнення боргу

Якщо колектори подали в суд або це зробив сам банк, що видав кредит, питання про те, з якого моменту обчислюється строк давності, є принциповим при розгляді справи по суті. Якщо строк пропущено, кредитор втрачає права на повернення грошей, а якщо не пропущений, то немає.

В умовах законодавчої невизначеності, момент, з якого починає обчислюватися строк давності, визначає суддя. Судова практика показує, що приблизно 70% суддів вважають, що цей момент збігається з закінченням терміну дії кредитного договору. Тобто, якщо повністю розрахуватися за кредитом позичальник повинен був до 20.02. 2025 року, то термін давності закінчується 20.02. 2028 року.

Приблизно 30% суддів вважає, що термін давності обчислюється з моменту прострочення виконання зобов’язань позичальником. Тобто якщо кредитний договір встановлює, що щомісяця до 20 числа позичальник повинен вносити певну суму, і вперше не виконав це зобов’язання 20.06.2017 року, то термін позовної давності минає 20.06. 2020 року. Кредитори, щоб виграти процес, при веденні справи такими суддями, часто застосовують прийом: умовивши позичальника здійснити невеликий платіж або заплативши самостійно. Щоб момент відліку терміну давності зрушився і обчислювався з моменту останнього платежу.

Що робити позичальникам

Судовий процес є змагальним. Суддя аналізує інформацію, надану сторонами процесу, і приймає рішення на основі закону і цієї інформації. Залежно від якості захисту інтересів позичальника, рішення може змінитися. Обов’язково найміть адвоката з юридичної компанії, яка практикується в сфері захисту прав боржників. Він зуміє захистити ваші права. Можливо, до суду і не дійде. У таких компаній є різні методи врегулювання правових спорів. Один з них – викуп мікропозик у колекторів, за частину його ціни, зі значною знижкою. Зверніться до юристів і вони запропонують вам всі можливі варіанти захисту ваших інтересів.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img