
Юридична компанія «ПІК»
Допомога з простроченими кредитами

В українському сегменті інтернету часто розміщують запит: «прострочення в МФО що робити». Причина в тому, що українці закредитовані, частина з них не справляється з борговими зобов’язаннями. Кредитні установи втомилися чекати повернення грошових коштів та активно продають їх колекторським агентствам, які діють вкрай жорстко, часто балансуючи на грані злочину.
Хто такі колектори і як вони діють
З точки зору українського законодавства, ніяких колекторів не існує. Компанії, які купують у кредитних установ проблемні борги і збирають їх, називаються факторинговими. На таку діяльність потрібно мати державну ліцензію. Тому на популярне питання: чи можна вірити колекторам, правильна відповідь — не можна. Крім наявності ліцензії вони зобов’язані пред’явити документальне підтвердження того, що право вимоги за кредитом дійсно перейшло до них.
Велика частина діяльності колекторів заснована на психологічному тиску. За законом, щоб стягнути борг примусово потрібно:
отримати рішення суду;
звернутися з ним у виконавчу службу і відкрити виконавче провадження;
арештувати майно боржника;
конфіскувати майно і продати його на торгах.
Ця процедура займає до 2-х років, і колектори вдаються до неї рідко. Вони прагнуть залякати позичальника погрозами. Часто це спрацьовує і розплачуються боржники.
Основна суть колекторської діяльності полягає в одержанні максимуму грошей. Саме тому боржників тероризують нічними дзвінками, про проблему повідомляють всім знайомим і рідним, часто лунають погрози, аж до фізичної розправи, які виконуються вкрай рідко.
Розмір боргу для колекторів не важливий. Вони прагнуть вичавити все можливе з кожного боржника і не гребують дрібними кредитами, отриманими в мікрофінансових організаціях (МФО). Умови кредитування цих організацій грабіжницькі і вони добре заробляють на тих, хто платить. Проблемні борги вони охоче продають зі знижкою колекторам. Тому запит в інтернеті: «прострочення МФО що робити» теж набирає популярність.
Слід знати, що більша частина дій, які вживаються колекторами, є незаконною. Вони користуються тим, що непідготовлена людина не знає як зафіксувати факт їх злочинів. Тому, свої права потрібно захищати.
Як відбитися від колекторів
Юристи по мікропозикам Україна і взагалі співробітники антиколекторських компаній знають, що часто самого факту появи у боржника адвоката достатньо, щоб тон вимог колекторів змінився з загрозливого на прохальний. За втручання в справу юристів, у боржника з’являються можливості погашення кредитів на пільгових умовах, які передбачають знижки.
Багатьом боржникам МФО вже відома антиколекторська компанія ПІК. Юристам компанії вдалося погасити проблемних боргів на мільйони гривень, і захистити тисячі клієнтів від колекторів. Зверніться в компанію ПІК і ваша проблема вирішиться прийнятним для вас способом.