
Юридична компанія «ПІК»
Що робити якщо є прострочення по кредиту

Прострочення по кредиту стає одним із символів теперішнього часу в Україні. Люди, що мали високу зарплату і оптимістично дивилися в майбутнє, активно брали кредити. Тепер вони не справляються зі своєчасним внесенням платежів відповідно до кредитного договору.
Що очікує позичальника при простроченні виплат
Якщо українець має прострочений кредит, він багато чим ризикує. Кредитори діють за однією схемою:
- Спочатку вони нагадують позичальникові про необхідність здійснити платіж, потім починають чинити психологічний тиск більш активно.
- В кінцевому підсумку, кредитори, а до цього моменту це вже можуть бути не банки, а колектори, які викупили проблемну заборгованість, вилучають майно боржника і продають його. Вилучення проводиться або за рішенням суду, або за іпотечним застереженням в договорі кредитування.
Весь термін проведення цих заходів на заборгованість нараховуються штрафи і пені – сума заборгованості стрімко зростає.
Чому невиплата кредиту може призвести до втрат, що перевищують його суму
Часто, позичальники вважають, що вони ризикують тільки предметом застави, але це зовсім не так. Видаючи кредити, фінансові установи не акцентують на цьому увагу, але за зобов’язаннями боржник відповідає всім своїм майном. В першу чергу вилучають заставу, але, за рахунок зростання заборгованості і зниження ціни застави, його вартості може не вистачити на покриття боргу. Кредитори продають вилучене майно на аукціонах, де ціни істотно нижче ринкових. Таким чином, взявши кредит, наприклад, на квартиру, позичальник може повністю втратити майно і залишитися ще винен кредитору.
Якщо ви маєте прострочення по мікрозаймам, постарайтеся негайно погасити заборгованість. Якщо це неможливо, зверніться за порадою до юристів. Вони підкажуть, як діяти в ситуації, що виникла.