
Юридична компанія «ПІК»
Прострочення в МФО що робити

Прострочення по виконанню кредитних зобов’язань зустрічаються часто. Люди не отримують коштів, на які розраховували у певний час, або не мають можливості передати їх кредитору до призначеного терміну.
Як кредитори реагують на прострочення платежів
Кредитні організації рідко застосовують серйозні санкції при незначному прострочені. Коли ж проблеми набувають системного характеру, реакція стає більш жорсткою:
- На прострочений кредит починають нараховувати різні пені і штрафи.
- Сума заборгованості починає стрімко зростати.
- На боржника чиниться психологічний тиск.
- Якщо ці заходи не приносять результату, кредитна організація або звертається до суду, або продає право вимоги заборгованості колекторським фірмам.
- Пресинг посилюється.
- В кінцевому підсумку, власники права вимоги по кредиту, отримують судову ухвалу про примусове стягнення боргу та стягують його за допомогою судових виконавців. При наявності боргу, незалежно від того брали заставний або кредит без застави, стягнення може бути звернено на будь-яке майно боржника.
Наведена вище, послідовність подій є відповіддю на питання про те, що буде якщо прострочити кредит.
Що робити, коли матеріальне становище не дозволяє оплачувати кредит своєчасно
У ситуації, коли грошових коштів на погашення кредиту немає, багато позичальників губляться і просто перестають платити не роблячи ніяких інших дій. Така позиція є явно програшною – розмір заборгованості зростає і становище позичальника тільки погіршується. Слід звернутися за допомогою до юристів. Вони пояснять, як не платити кредит на законних підставах, якщо така можливість існує. У будь-якому випадку, юристи зможуть скласти план дій, що дозволяє вийти з проблемної ситуації з найменшими втратами.