
Юридична компанія «ПІК»
Прийшли колектори з МФО. Що робити?

Мікрофінансові організації (МФО) з’явилися на українському ринку не так давно. Багато хто не зовсім розуміють, що це за компанії і як вони працюють. Легкість в оформленні та отриманні позики (для цього часто не потрібно навіть виходити з дому) підкуповують нових клієнтів. Втім, коли справа доходить до погашення, умови кредиту вже не здаються такими вигідними. Якщо ж справа дійде до прострочення, то сума почне рости з неймовірною швидкістю. До того ж, методи МФО по стягненню грошей з боржників часто лежать поза правовим полем. Розберемося, що робити боржнику, якщо на порозі колектори.
ЯКЩО ДІСТАЛИ КОЛЕКТОРА.Читати Адвокат по мікропозикам
Які наслідки заборгованості по мікрокредитах?
Якщо коротко, то очікувати серйозних юридичних наслідків неповернення мікропозик можна. Справа в тому, що законний механізм стягнення заборгованості – за допомогою Виконавчої служби за рішенням суду, або виконавчого напису нотаріуса. Суми кредитів в МФО зазвичай не перевищують 10000 грн. Такі гроші не варті того, щоб вдаватися до судових позовів але зробити нотаріальний напис цілком можливо. Іноді на позичальника все ж подають позов, але такі випадки, скоріше, виняток. Тому основні методи кредитора по роботі з боржниками зводяться до «телефонного тероризму» і візитам так званих інспекторів додому, за місцем роботи і виконавчий напис нотаріуса.
Втім, багато МФО співпрацюють з бюро кредитних історій (БКІ). Це може мати серйозні фінансові наслідки для боржника. БКІ – організації, які збирають дані про кредити, якими скористалися громадяни: повернення, неповернення, прострочення та багато іншого. На підставі, в тому числі, цих даних формується кредитна історія (КІ), яка має визначальний вплив на можливість отримання кредиту. Таким чином, колись непогашений займ в 1000 грн може стати причиною відмови в оформленні іпотеки.
ЧИТАТИ ЩЕ: Помилки боржників МФО Київ
Як позбавитися від простроченого мікрокредиту на справедливих умовах?
Основна проблема в такій ситуації в тому, що до і без того непомірним відсоткам за використання кредиту (до 1000% річних) починають нараховуватися ще й завищені штрафи. Сума боргу зростає як на дріжджах і її виплата з кожним днем здається все неймовірною. Щоб не переплачувати кредитору суму в рази більшу, ніж тіло позики, можна піти двома шляхами: домовитися, або чекати суду. У першому випадку позичальникові слід вийти на контакт з МФО, краще найняти адвоката і озвучити умови, на які він згоден. Рішення все одно залишається на милості фінкомпанії, але варто зберігати холоднокровність і стояти на своєму. Велика ймовірність, що мікрокредитна компанія піде на зустріч, щоб отримати хоч якісь кошти. Другий шлях – чекати суду з метою встановити суму боргу по кредиту. В процесі судового розгляду багато штрафів і пені будуть cписані, як неправомірно нараховані і, хоча заплатити все ж доведеться, сума боргу може зменшиться в рази.
Найгіршою подією, яка може на сьогодні трапитися з боржником по кредиту МФО, є виконавчий напис нотаріуса. Напис нотаріуса, дає право відкрити виконавче провадження і навіть якщо у вас немає майна, можна списувати гроші з заробітної плати і заарештувати рахунки боржника. Якщо ви дізналися, що виконавче провадження по вам відкрито, терміново зверніться до юристів. Напис нотаріуса можна оскаржити і припинити списання коштів.
Вартість послуги: адвокат по мікропозикам від 599 грн. на місяць.