
Юридична компанія «ПІК»
Допомога з боргами по кредитах

Звичайне кредитування зараз майже недоступно, і ті, хто має вільні гроші, в тому числі і банки, вкладають їх в мікропозики. Миттєва позика по кредитній карті банку мало відрізняється за своєю вартістю і штрафним санкціям за несплату, від грошей, позичених в МФО. Частина українців заплуталася в мікрокредитах і в онлайн позиках. Зустрічаються громадяни, які мають одночасно до сорока проблемних кредитів в різних мікрофінансових організаціях (МФО) та банках. З’ясуємо, які заходи вжити таким позичальникам, і хто може надати допомогу з боргами в МФО.
Методи, застосовувані кредиторами для стягнення проблемних боргів
Відразу скажемо, що борги в Україні доводиться платити, і факт високих відсотків і лякаючих штрафних санкцій по мікропозикам зовсім не скасовує цього правила. Кредитори мають достатній набір засобів впливу на позичальника, щоб отримати борг в повному обсязі. Тому, для захисту свого майна, боржникам потрібно звернутися за юридичною допомогою в компанії-антиколектори.
Процес стягнення боргу можна розділити на три етапи:
- попереджувальний;
- позасудовий;
- по закону.
На першому етапі МФО просто телефонують боржнику і нагадують йому про те, що на прострочений кредит нараховуються штрафи і пені, і зрослу суму в будь-якому випадку доведеться заплатити. Далі приймаються більш суворі заходи.
Більшість боржників МФО найбільше бояться колекторського етапу стягнення боргу. Він дійсно проводиться вкрай грубо. Боржникам дзвонять серед ночі і загрожують. Загрожують їм і при зустрічах. Часто загрози носять кримінальний характер. Скарги на колекторів в поліцію, в більшій частині, не викликають ніяких наслідків. Довести факт протиправних дій колекторів складно, а у поліції достатньо іншої роботи. Припинити порушення прав боржника можна, якщо заяву на колекторів подасть найнята вами юридична компанія. Вона і порушення зуміє задокументувати, і поліцію працювати змусить. Однак до реального криміналу колектори доходять рідко. Зрозумівши, що психологічний тиск не дає результатів, вони звертаються до суду.
Судові рішення виносяться на користь кредиторів. Вони звертаються до виконавчої служби. Відкрите виконавче провадження означає негайне включення позичальника до Єдиного реєстру боржників. Стане неможливо позичити гроші в інших організаціях і продати дороге майно, право на володіння яким вимагає реєстрації. Потім майно конфіскують і продають. Зайняти 5 тис. гривень, наростити на них штрафні санкції та втратити квартиру або машини цілком можливо.
Які заходи вжити боржнику
Допомогу з боргами в МФО можуть надати юридичні компанії, що спеціалізуються на антиколекторній діяльності. Спочатку, вони притримають колекторів, потім заблокують вилучення майна боржника. Існує маса юридичних вивертів, що дозволяють відтягнути цей процес на місяці і роки.
За цей час потрібно знайти можливість погасити борг іншим способом. Перспективний варіант – викуп прав вимоги по кредиту зі знижкою, і погашення його на пільгових умовах. Для цього у юридичної компанії повинна бути державна ліцензія на факторинг. Така ліцензія є у юридичної компанії ПІК.