img Мікрокредит - прострочення в Україні - компанія | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Мікрокредит: прострочення. Які наслідки?

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

МФО видають моментальні позики на карту і не вимогливі щодо кредитної історії клієнта. Вони охоче надають гроші, не дуже цікавлячись метою кредитування і часто зараховують їх вже через 10-15 хвилин після подачі заявки. Але безкоштовний сир буває відомо де і цей, на перший погляд, привабливий фінансовий інструмент має свої «підводні камені» у вигляді надвисоких відсоткових ставок, які досягають 1000% річних. Крім того, якщо вчитатися в договір, можна з подивом дізнатися, що і без того значна ставка стає більш тяжкою завдяки штрафам і пеням за найменшу затримку в оплаті. Розглянемо можливі наслідки прострочення або непогашення мікропозик.

Не можу погасити мікрокредит. Чого чекати?

Кешкредит, мікропозики, быстро займ в МФО складно назвати вигідними для позичальника, але якщо сумлінно виконувати терміни і умови договору, їх вартість буде високою, але посильної. Коли ж виникає прострочення, штрафні відсотки починають рости з величезною швидкістю. Однак серйозні наслідки позичальникові не загрожують. Таким компаніям доступні тільки «чорні» методи стягнення. Це означає, що боржника чекає телефонний тероризм з боку або співробітників безпосередньо кредитора, або колекторів, яких залучить МФО.

Важливо розуміти, що юридичних наслідків від таких дзвінків для позичальника не існує. Розрахунок на некомпетентність клієнта в юридичних питаннях і його моральний стан. Психологічна атака на боржника за кредитом – улюблений і по суті єдиний інструмент мікрофінансових компаній. Крім відверто хамського тону і не прикритих загроз їм зробити майже нічого. Єдиним законним методом стягнення – виконавче провадження після судового рішення – МФО все одно не користуються. Шкурка вівчинки не варта.

Якщо морально задавити самого боржника не вийде, кредитор переключиться на родичів, друзів і колег. Чекайте дзвінків на роботу і додому, «листи щастя» з погрозами кримінальної відповідальності і «терор» в соціальних мережах – співробітники МФО писатимуть людям з френд-листа позичальника, радісно повідомляючи про його заборгованості.

Як позбавиться від боргу в МФО?

Стягнути такий борг практично неможливо, але позичальник ризикує назавжди зіпсувати свою кредитну історію і позбавити себе можливістю подальшого кредитування не тільки в МФО, але і в банках. Щоб позбавити себе від непогашеної позики потрібно або спілкуватися кредитором, адже не маючи серйозних важелів тиску на позичальника, він зацікавлений йти йому назустріч.

Якщо прострочення були більше трьох місяців, то швидше за все ваш борг проданий колекторській компанії, якщо більше року то продажів могло бути і 2 і 3 і ваш кредит вже незрозуміло де.Також важливо детально вивчити зарахування коштів після прострочення, щоб розуміти куди йдуть гроші від погашення кредиту. Адже нерідко платіж покриває штрафи, не зменшуючи тіло (суму, яку ви отримали від МФО). Потім на нього заново нараховують відсотки, і сума боргу знову зростає. Це є підставою для перерахунку і навіть скасування кредитного договору. Ви самі можете подати до суду, отримати рішення і назавжди позбутися від кредиту.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img