
Юридична компанія «ПІК»
МФО відгуки

Українці часто розміщують в мережі інтернет пошуковий запит: «хто брав мікропозики відгуки». Люди шукають в мережі розповіді інших боржників і розраховують знайти відповіді на свої питання. Проблема в тому, боржники МФО форум ведуть як заманеться, ніхто не контролює достовірність інформації. Достовірність історій, викладених на не юридичних сайтах, низька. Вірити можна тільки тим розповідям, де в кінці довелося розплатитися або виграти суд і є посилання на це рішення. Всі чарівні казки про те, що кредитор забув про борг, або про те, що якісь закони дозволяють не виплачувати кредити, слід відносити до розряду байок. Вірити їм не можна.
Що буде, якщо просто не платити за своїми зобов’язаннями
Запити в інтернеті: «що буде якщо не платити мікропозики відгуки» теж не є рідкістю. Причина проста – закон на боці кредиторів, а вони від своїх грошей відмовлятися не збираються. Період колекторського пресингу – це другий етап отримання боргу законними способами. За межі законодавства колектори виходять дуже рідко і тільки там, де довести факт порушення прав позичальника складно. Наприклад, вони дзвонять ночами і розповідають страшні історії про майбутнє боржника. Ті ж самі історії вони розповідають родичам, знайомим, сусідам, не оминають вони увагою і роботодавців позичальника. Все це не цілком законно, але довести ці факти складно, а покарання за такі порушення зустрічаються рідко.
Мета психологічного пресингу колекторів – змусити позичальника знайти гроші будь-яким способом. Колектору все одно грабує боржник когось, або просить гроші у друзів і знайомих. Часто самі колектори пропонують взяти кредит в іншому МФО. Робити так не можна. Це прямий шлях до того, щоб заплутатися в боргах остаточно. Потрібно усвідомити, що, якщо мій борг продали колекторам, я повинен захищатися і діяти, а не чекати дива.
Дива не станеться. На останньому етапі збору боргу у вас почнуть, за рішенням суду, вилучати майно і розпродавати його за безцінь. Є ймовірність, що залишившись без нічого, ви ще і залишитеся боржником. Це не вигадка, а сувора правда життя.
Що робити?
Не платити борги не можна. Але є варіанти зниження витрат при погашенні кредиту. Ви можете:
- Домовитися про викуп кредиту і погашення боргу зі знижкою. Звертатися за такою послугою потрібно до юристів-антиколекторів. У хороших юридичних компаній є власні фірми, що мають ліцензію на таку діяльність.
- Знайти в кредитному договорі порушення законодавства і спробувати опротестувати його повністю або частково.
- Зволікати з вжиттям судового рішення про примусове стягнення боргу.
- Зняти арешти з майна або законними способами перешкоджати його вилученню.
Існує ще цілий ряд способів захисту ваших інтересів. Які з них вибрати, розкажуть юристи-антиколектори, після того, як ви до них звернетесь за допомогою.