МФО судова практика
Запит «які МФО подають в суд України» розміщують в інтернеті часто. Відповідь на це питання для боржників невтішне – якщо не вживати ніяких дій з погашення боргу, в суд подати може будь-який МФО, або це зроблять, які викупили права вимоги по кредиту, колектори. З’ясуємо, які заходи може вжити боржник, щоб не втратити майно за борги по мікропозикам.
ЧИТАТИ ЩЕ: ЯКІ МІКРОЗАЙМИ ПОДАЮТЬ ДО СУДУ
Мікропозики і методи їх примусового стягнення
Мікропозика – це позика на порівняно невелику суму, яку можна легко і швидко отримати. Платою за таку легкість кредитування є підвищені процентні ставки і руйнівні штрафні санкції за прострочення платежів. Деякі позичальники намагаються погашати такі кредити за рахунок нових позик і заплутуються в боргових мережах. Варто відзначити, що Закон про захист прав споживачів, про який “гуде інтернет”, мовляв не мають права за законом нараховувати такі відсотки і штрафи, в договорах з МФО не застосувати. Всі кредити МФО видають на термін до одного місяця і фактично цей закон не діє. Природно у всіх виникає питання про те, як не платити позики онлайн та інші мікрокредити. Відповідь на нього – просто не платити не вийде.
Пропустивши початковий етап, коли боржнику просто нагадують про необхідність платити, отримаємо два основні методи стягнення мікропозик з неплатоспроможних позичальників:
- Колекторська діяльність. Власні співробітники МФО або співробітники колекторських агентств залякують, на цьому етапі, боржників всілякими способами. Більшість так і кажуть: “ Не хочете платити, тоді заплатять ваші мама і тато.” Мета – примусити позичальників платити, знайти гроші будь-яким способом, хоч крадіжкою, хоч новою позикою в іншому МФО. Якщо боржник розрахуватися не зміг або не захотів, кредитори переходять до другого методу.
- Стягнення боргу по закону. Кредитор звертається до суду і вимагає примусово стягнути борг. Судова практика по мікропозикам показує, що рішення практично завжди виноситься на користь кредитора. Далі виконавець відкриває виконавче провадження. Боржника вносять до Єдиного реєстру. Після цього він не може ні взяти нового кредиту, ні продати цінного майна. На його власність накладають арешт, який не має терміну давності. З реєстру боржників вас може видалити тільки той, хто вносив.
З урахуванням того, що грабіжницькі відсотки і штрафи швидко збільшують борг, зайнявши кілька тисяч гривень, можна втратити машину, квартиру або інше цінне майно. Особливо болючим для боржників може стати списання частини заробітної плати і блокування кредитних карт.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЧИ МОЖЕ МФО ПОДАТИ ДО СУДУ
Як боржнику захистити своє майно
Якщо платити по кредиту нічим, потрібно звернутися за юридичною допомогою. Юристи-антиколектори підкажуть варіанти вирішення проблеми. Один з варіантів – списання боргів по кредитах зі знижкою. Тобто, потрібно домогтися, щоб кредитор погодився погасити борг повністю, отримавши тільки його частину. МФО йдуть на такі переговори неохоче. Вони розраховують отримати заборгованість, за рахунок майна боржника.
Законодавство має лазівки, що дозволяють блокувати вилучення майна за борги. Антиколектори відмінно знають ці лазівки і, в повній відповідності з законом, здатні відкласти конфіскацію на багато місяців і навіть роки. В таких обставинах МФО стають набагато більш поступливими. Зазвичай викупити кредит зі знижкою вдається.
⚖️🎓 МФО загрожує подати до суду. Чи варто платити колекторам або чекати суду? Залишайте заявку прямо зараз, замовте зворотний дзвінок або консультацію юриста.
🔥🔥🔥 Рекомендуємо : ТОП 5 СТАТЕЙ
📃 Читати: ВИКОНАВЧИЙ АБО НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС
📃 Читати: СУД ЗА ОНЛАЙН ПОЗИКОЮ ТА МІКРОЗАЙМОМ
📃 Читати: АРЕШТ І СПИСАННЯ БОРГУ З ЗАРПЛАТИ
📃 Читати: ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ МФО ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ
📃 Читати: КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ БОРЖНИКІВ МФО
⭐⭐⭐⭐⭐ Ознайомитися з цінами і послугами, Ви можете клікнувши на посилання.
✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:
- Списанню боргу за кредитом
- Захист від колекторів і фінансових компаній
- Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
- Виконавчим і судовим провадженням
Та інших питань
➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01