
Юридична компанія «ПІК»
Як списати кредити

Значна частина українців не справляється зі взятими на себе кредитними зобов’язаннями. Причини цього різні: неправильний розрахунок своєї платоспроможності, обмеження, пов’язані з пандемією коронавируса, загальне падіння економіки країни. Незалежно від причин виникнення боргу, кожен неплатоспроможний позичальник відповідає за зобов’язаннями всім своїм майном. Природно, психологічний стан у боржників важкий. У їхньому середовищі циркулює маса різних, іноді неправдивих, чуток. Розберемо один з них, і з’ясуємо чи реально списати борги по кредиту.
Варіанти списання боргів
Фінансові установи: банки, МФО і т.п. є комерційними установами. Їх мета – отримання прибутку. Благодійність їм не властива. Навіть якби кредитор-юридична особа, побажав пробачити борг позичальнику, він не зміг би цього зробити, так як така можливість породила б масову корупцію під час видачі кредитів і розорення банківської системи країни. У рідкісних випадках, коли фінансові організації прощають борг, людям, які перебувають у фантастично складних обставинах, це оформляється, як прощення. У всіх інших ситуаціях борг доведеться погасити. Однак варіанти списання боргу або його частини існують.
Визнання договору кредитування недійсним
Тим, хто замислюється про те, як списати борги по кредитах, хотілося б, щоб заборгованість просто зникла. Однак основну зайняту суму доведеться повертати практично завжди. Єдиний варіант списання суми боргу без втрат позичальника – визнання недійсним договору кредитування.
Договори складають люди, а їм властиво помилятися. Якщо помилки грубі, є шанси списати весь борг. Таке трапляється вкрай рідко. Опротестування окремих частин і положень договору трапляється набагато частіше. Це не списує заборгованість, але дозволяє зменшити її обсяг.
Часто вдається списати через суд незаконно нараховані на мікрозайм відсотки, штрафи і пені.
Викуп прав вимоги за кредитом та погашення боргу зі знижкою
Колекторська діяльність полягає у стягненні проблемних боргів. Права вимоги за кредитами купують зі знижкою, заборгованість намагаються стягнути в повному обсязі. Так більший прибуток. Отримана при покупці боргу знижка дозволяє колекторам погасити заборгованість, отримавши частину суми. Але так зменшується прибуток. Колектори пропонують списати частину боргу вкрай рідко.
Зате юридичні компанії, що захищають інтереси позичальників, можуть провести таку операцію в інтересах своїх клієнтів. Для цього необхідно придбати ліцензію на факторинг і домовитися з власником прав вимоги.
Куди звернутися за допомогою
Чи можливо списати кредити, юристи дадуть відповідь, вивчивши обставини вашої справи. Зверніться в юридичну компанію ПІК. Вона працює по всій території України і вже списала мільйонні суми боргів своїх клієнтів.