Юридична компанія «ПІК»

ВИЗНАННЯ ВИКОНАВЧОГО ЛИСТА ТАКИМ ЩО НЕ ПІДЛЯГАЄ ВИКОНАННЮ

Визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню можливе лише у судовому порядку, для цього боржнику потрібно звернутися з позовною заявою до суду першої або апеляційної інстанції і довести неправомірність винесеного рішення.

Виконавчий лист про стягнення боргу отриманий кредитором означає, що ваші борги по кредитам кредитор вирішив стягнути примусово, арешту рахунку та майна або шляхом списання (відрахування) частини із заробітної плати боржника. На місце роботи боржника може бути направлений як сам виконавчий лист (аліменти), так і постанова виконавця, у разі стягнення за кредитом.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Утримання за виконавчими листами

Утримання по виконавчому листу відбувається після відкриття виконавцем виконавчого провадження. Виконавчий лист по кредиту видається судом, нотаріусом видається виконавчий напис, далі виконавчий документ передається в державну виконавчу службу або приватному виконавцю. Виконавчий лист суду і нотаріальний напис мали однакову силу. З початком війни виконавчий напис нотаріуса заборонили, але вже відкриті провадження дійсні.

Списання коштів з рахунків у банку за виконавчим листом – перше, що робить виконавець, направивши постанову про списання до банку, якщо рахунків не знайдено, постанову буде направлено за місцем роботи боржника. Виконавець виносить і направляє на підприємство постанову про накладення стягнення на зарплату боржника. Бухгалтер фіксує надходження документа і щомісяця переводить відрахування на рахунок виконавця. Стягнення із заробітку проводяться, якщо у відповідача немає або не вистачає грошей на банківських рахунках і сума боргу не велика.

До відома! Виконавчі листи по кредитах можуть надсилатися на різні підприємства, якщо боржник має не одне місце роботи. Відповідно до п. 6 розділу XX Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 2.04.2012 р. № 512/5, виплати за виконавчим листом з місця роботи обов’язкові для роботодавця.

Як знайти виконавчий лист

Як подивитися виконавчий лист, якщо стягнення зарплати стало для боржника сюрпризом. Знайти потрібну інформацію можна на порталі “Онлайн-будинок юстиції” (ОБЮ), якщо виконавчий лист видано судом. Ще один спосіб – зробити перевірку в Єдиному реєстрі боржників, там ви можете знайти контакт виконавця та ознайомитися з виконавчим провадженням, зокрема й перевірити виконавчий лист.

В Україні нерідкі випадки, коли боржник пропускає судове засідання не зі своєї вини, і суд виносить заочне рішення. Причиною неотримання повістки можуть бути збої в роботі пошти, зміна місця проживання позичальника (повістка надсилається за адресою, вказаною в кредитному договорі). Якщо говорити про нотаріальний напис, боржник дізнається, що виконавчий лист (напис) було видано тільки після відкриття виконавчого провадження.

Порада юридичної компанії “ПІК”

Реєстр виконавчих листів в Україні відсутній, перевірити виконавчий лист можна: в АСВП (реєстрі виконавчих проваджень); у виконавця; в суді. Якщо ви відчуваєте, що ваших знань недостатньо – краще відразу звертайтеся до юриста.

Виконавчий лист суду

Як дізнатися борг за виконавчим листом і дізнатися за що виконавчий лист? Отримати інформацію, яка вас цікавить, ви можете в АСВП, за наявності постанови про відкриття виконавчого провадження. За відсутності такої, потрібно зв’язатися з виконавцем, з’ясувавши його контакти в Реєстрі Боржників.

Боржникам варто знати, що крім виконавчих листів, до виконавчих документів належать також постанови про стягнення виконавчого збору. Відповідно, відповідач, який програв суд, крім виплати грошових коштів на користь стягувача, зобов’язується оплатити роботу виконавця. Сума компенсації становить 10% від судової заборгованості.

До відома! Дізнатися борг за виконавчим листом, якщо ви не були присутні на судовому засіданні, необхідно обов’язково, щоб у разі незаконності вимог банку, МФО зуміти домогтися справедливості.

Стягнення з заробітної плати за виконавчим листом

Відрахування із заробітної плати по виконавчому листу цілком законні і якщо ви знаєте, що відрахування йдуть у рахунок погашення реального боргу, можете змиритися з цим і потихеньку виплачувати заборгованість. Але можлива ситуація (а ми стикалися у своїй практиці з подібними випадками), коли кредитор, отримавши весь борг, домагається нового судового рішення вже на іншу суму. Тобто кредит не закривається, і так може тривати нескінченно або взагалі персональна сума боргу взята “зі стелі”. Щоб остаточно завершити справу з виплатою заборгованості, варто проконсультуватися з юристом. Фахівець з кредитів з урахуванням усіх можливих нюансів допоможе знайти правильне рішення.

Якщо виконавчий лист прийшов на роботу, ваше першочергове завдання – домогтися якнайшвидшого закриття виконавчого провадження. Крім того, необхідно проконтролювати виключення даних про вас як боржника з Реєстру, а також скасування заходів, пов’язаних із примусовим стягненням грошових коштів, крім того, виконавчий лист можна оскаржити, а в деяких випадках, домогтися і повернення списаних коштів.

Важливо! За законом роботодавець зобов’язаний проводити відрахування, скасувати або обмежити відрахування за виконавчим листом він не має права, тому домовлятися з ним або бухгалтерією марно. Ваше завдання в цьому випадку – зупинити виконавче провадження, у цьому може допомогти кредитний юрист.

Скільки можна утримувати із зарплати по виконавчим листам

Згідно зі ст. 128 Кодексу законів про працю, відрахування із заробітної плати по виконавчому листу може становити не більш як 20%, у разі кількох відкритих виконавчих проваджень – до 50% щомісячного доходу. При цьому ні роботодавець, ні бухгалтер не зобов’язані попереджати працівника про здійснення відрахувань. Відрахування мають бути проведені не пізніше 10 числа місяця, наступного за тим, за який здійснюється стягнення.

Домовитися з керівником підприємства, бухгалтерією про припинення відрахувань або зменшення їх розміру не вийде. За ухилення від виконання вимог виконавця на підставі статей 18, 76 Закону “Про виконавче провадження” передбачено штрафні санкції.

До відома! Якщо за місцем роботи боржника проводять утримання із заробітної плати за виконавчим листом, роботодавець зобов’язаний повідомляти співробітника про розміри та підстави для відрахувань.

Заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню

Скасування виконавчого листа без звернення до суду неможливе, і потрібно починати зі з’ясування підстав отримання виконавчого листа кредитором (стягувачем). Багатьох позичальників, які мають заборгованість, цікавить питання, як відкликати виконавчий лист. Припинити відрахування із зарплати можна тільки після закриття (зупинення) виконавчого провадження шляхом:

  • повного погашення боргу;
  • визнання незаконним рішення суду, нотаріального напису на підставі яких видано лист;
  • оскарження в судовому порядку дій виконавця;
  • укладення мирової угоди з кредитором;
  • відмови стягувача від своїх вимог.

Оскарження виконавчого листа, а саме судового рішення, виконавчого напису нотаріуса або дій виконавця – основний спосіб припинення стягнення за виконавчими листами. Якщо щодо вас відкрито виконавче провадження, із заробітної плати почали відраховувати кошти на погашення боргу, заарештували зарплатний рахунок, неодмінно з’ясуйте підстави для примусового стягнення і перевірте суму боргу.

Важливий момент! Якщо оскаржити виконавчий лист, боржник сам стає стягувачем і повертає списані гроші, судові витрати та кошти витрачені на юридичну допомогу.

Не витрачайте час на спроби самостійно оскаржити виконавчий лист. Звертайтеся до юристів компанії “ПІК”. Фахівці в галузі захисту прав позичальників допоможуть грамотно скласти позовну заяву, а також відстояти в суді спільну юридичну позицію.

Визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Оскарження виконавчого листа. Скасування виконавчого листа. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


Очень рада ,что попала в юридическую компанию ПИК .Хочу поблагодарить юриста Олега за устранение ареста карты.Все очень быстро и профессионально!!!Адвокат всегда был со мной на связи.

Дарина Юрасова Avatar Дарина Юрасова
28.02.2024

Очень доволен данной компанией, в частности руководителю юридического отдела Денису. Выслушав ситуацию и обсудив условия, в короткие сроки решили проблему, на любые вопросы был ответ, отвечали сразу. Пользуюсь услугами второй раз, поэтому могу советовать обращаться. Надежная компания, прекрасные сотрудники, всегда доводят ситуацию до конца и сопровождают качеством на каждом этапе

роман Дым Avatar роман Дым
10.01.2024

Я очень благодарен юридической компании "ПИК", и в частности моему юристу Станимак Денису Дмитриевичу за помощь в решение моего вопроса. Следуя рекомендации Дениса Дмитриевича я нашёл выход из сложившейся ситуации с банком. Мира Вам и процветания!!! РЕКОМЕНДУЮ!!!

Игорь К. Avatar Игорь К.
05.01.2024

Хочу сказать большое спасибо юристу Олегу, очень квалифицированный специалист. Помогает решить мне мои проблемы с МФО. Так как у меня много кредитов, я уже не первый раз обращаюсь к нему и никаких жалоб как говорится нету. Обращайтесь не пожалеете

Виктория Сафьяник Avatar Виктория Сафьяник
01.11.2023

Очень благодарна вашей компании,а особенно Олегу Григорьевичу Секрет!!! Вопрос,который я не могла решить годами Олег решил за неделю!!! Прекрасный специалист! Человек на своем месте!!! Буду рекомендовать всем,кто нуждается в помощи такого компетентного юриста! Спасибо вам большое Олег Григорьевич!

Ирина Конышева Avatar Ирина Конышева
09.10.2023

Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

Надежда Слесаренко Avatar Надежда Слесаренко
04.10.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


    Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
    Оплатити послугу


    грн